Pojištění domácnosti online

Ochrání vybavení Vašeho bytu či domu již od 300 Kč ročně.

Porovnat nabídky pojišťoven

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti spadá pod pojištění majetku. Vztahuje se na veškeré vybavení Vaší domácnosti – nábytek, elektroniku, elektrospotřebiče, oblečení – vše co máte a využíváte ve svém domově. Zabezpečí majetek v domácnosti jak při živelné pohromě, tak i při krádeži, úderu blesku aj.

 

 

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.

Pojištění domácnosti je možno sjednat již od základního krytí, ve kterém obvykle jsou pojistná nebezpečí jako: živelná rizika (požár, oheň, tíha sněhu, úder blesku, pád stromu, vichřice, krupobití), pád letadla, výbuch a podobně.

Nabízíme následující produkty:

Při pojištění domácnosti je důležité si správně zvolit pojistnou částku, zjistit si pojistná nebezpečí, na která se pojištění vztahuje, připojistit si odpovědnost za škodu v běžném občanském životě, nejlépe s platností pro celou Evropu, a vybrat dobrou spoluúčast. Potom se nemusíte bát, že v případě pojistné události zjistíte, že zrovna Vaše situace je ve výlukách.

Pojistit nelze prostory užívané výlučně k výdělečné činnosti nebo k výkonu povolání.

Pojistná částka

Základem pojištění domácnosti je dobře zvolená pojistná částka. Pojistná částka je hodnota všech věcí v domácnosti. Věci se pojišťují na novou cenu – v případě pojistné události pojišťovna vyplatí částku, za kterou můžete srovnatelnou věc v tu danou dobu pořídit (některé pojišťovny mohou mít výjimky). Pro stanovení správné částky využijte kalkulačku minimální pojistné hodnoty domácnosti. Odvíjí se zejména od plochy bytu. Minimální pojistná částka je 200 000 Kč pro trvalé obývanou domácnost (více než 9 měsíců v roce) a 100 000 Kč pro rekreačně obývanou domácnost.

Ve vyšších variantách pojištění nebo jako připojištění pak je k dispozici

 • zkrat, přepětí, podpětí
 • úniky vody, vodovodní škody, poškození nádrží a kotlů, potrubí
 • rozbití skel
 • povodeň a záplava (v některých povodňových pásmech však toto pojištění uzavřít nejde)
 • krádež vloupáním, loupež, vandalismus, sprejerství
 • zatečení atmosférických srážek
 • tíha sněhy a námrazy
 • poškození zateplené fasády ptáky, hlodavci a hmyzem
 • a další

Pojištění odpovědnosti

K pojištění nemovitosti/domácnosti lze přidat pojištění odpovědnosti:

 • pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti – vztahuje na veškeré škody způsobené v souvislosti s pojištěnou nemovitostí (např. zranění při pádu střešní krytiny)
 • pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě – vztahuje se na škodu způsobenou činností pojištěného v běžném občanském životě, způsobenou v domácnosti a provozem jejího zařízení či způsobenou pojištěným jako chodcem nebo cyklistou, sjednává s územním rozsahem buď pouze ČR nebo i Evropa

 

Další informace, rady a časté dotazy

Aktuality a informace

Diskuzní fórum o pojištění majetku

Fórum obsahuje 40 témata a 22 odpovědí, a naposledy bylo aktualizované uživatelem Pojištění.cz Pojištění.cz před 4 měsíců.

Prohlížíte si 31 témat - 1 až 30 (z 41 celkem)
Prohlížíte si 31 témat - 1 až 30 (z 41 celkem)
Vytvořit nové téma ve fóru “Pojištění majetku”
Informace o Vás: