Pojištění domácnosti online

Sjednejte si pojištění domácnosti online z pohodlí vašeho domova.

Pojištění domácnosti

Pojistěte si Vaši domácnost pro případ přírodních živlů, nehod, škod způsobenými poruchami, krádežemi, vandalismem aj. včetně technických asistenčních služeb a připojištění odpovědnosti.

Pojištěním domácnosti se rozumí pojištění veškerého vnitřního vybavení a osobních věcí – tedy zejména nábytek, elektronika, spotřebiče, elektrická zařízení, oblečení, sportovní vybavení, cennosti, peníze aj. Dále jsou zahrnuty i některé vnitřní stavební součásti (kuchyňské linky, vestavěné spotřebiče, tapety, malby, podlahy aj).

Pojistit lze domácnost v rodinném domě, domácnost v bytě v osobním vlastnictví, družstevní byt, rekreační chatu či chalupu, vybavení garáže.

Pojištění domácnosti je možno sjednat již od základního krytí, ve kterém obvykle jsou pojistná nebezpečí jako: živelná rizika (požár, oheň, tíha sněhu, úder blesku, pád stromu, vichřice, krupobití), pád letadla, výbuch a podobně.

Nabízíme následující produkty:

Pojistit nelze prostory užívané výlučně k výdělečné činnosti nebo k výkonu povolání.

Pojistná částka

Základem pojištění domácnosti je dobře zvolená pojistná částka. Pojistná částka je hodnota všech věcí v domácnosti. Věci se pojišťují na novou cenu – v případě pojistné události pojišťovna vyplatí částku, za kterou můžete srovnatelnou věc v tu danou dobu pořídit (některé pojišťovny mohou mít výjimky). Pro stanovení správné částky využijte kalkulačku minimální pojistné hodnoty domácnosti. Odvíjí se zejména od plochy bytu. Minimální pojistná částka je 200 000 Kč pro trvalé obývanou domácnost (více než 9 měsíců v roce) a 100 000 Kč pro rekreačně obývanou domácnost.

Ve vyšších variantách pojištění nebo jako připojištění pak je k dispozici

 • zkrat, přepětí, podpětí
 • úniky vody, vodovodní škody, poškození nádrží a kotlů, potrubí
 • rozbití skel
 • povodeň a záplava (v některých povodňových pásmech však toto pojištění uzavřít nejde)
 • krádež vloupáním, loupež, vandalismus, sprejerství
 • zatečení atmosférických srážek
 • tíha sněhy a námrazy
 • poškození zateplené fasády ptáky, hlodavci a hmyzem
 • a další

Pojištění odpovědnosti

K pojištění nemovitosti/domácnosti lze přidat pojištění odpovědnosti:

 • pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti – vztahuje na veškeré škody způsobené v souvislosti s pojištěnou nemovitostí (např. zranění při pádu střešní krytiny)
 • pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě – vztahuje se na škodu způsobenou činností pojištěného v běžném občanském životě, způsobenou v domácnosti a provozem jejího zařízení či způsobenou pojištěným jako chodcem nebo cyklistou, sjednává s územním rozsahem buď pouze ČR nebo i Evropa

Další informace, rady a časté dotazy

Aktuality a informace

Diskuzní fórum o cestovním pojištění

 • Zvolené fórum celkem obsahuje 47 témat a 34 odpovědí. Do diskuze se naposledy zapojil uživatel Jarek 5 měsíci, 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 31 témat – 1. až 30. (z celkem 48)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 31 témat – 1. až 30. (z celkem 48)
Vytvořit nové téma ve fóru „Pojištění majetku“
Informace o uživateli:

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.