Havarijní pojištění online

Sjednejte si nejvýhodnější havarijní pojištění. Snadno, rychle a levně!

Porovnat nabídky pojišťoven

Havarijní pojištění vozidel

V dnešní době se vozidlo stalo nedílnou součástí života mnohých z nás. I když se většina řidičů snaží maximalizovat bezpečnost své jízdy, dopravní nehoda nás může potkat kdykoli. Našim vozidlům však hrozí i jiná rizika a nebezpečí.

Pro případ zavinění dopravní nehody je tady havarijní pojištění, které slouží ke krytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě. Není na rozdíl od povinného ručení povinné.

Lze se pojistit pro případ havárie, krádeže, živlům, vandalismu. Kombinace a výběr těchto rizik je zcela na klientovi, může se pojistit na samostatná rizika, ale může si vybrat i kompletní pojištění (tzv. all risk). Existují také další rizika, která nás mohou ohrozit a je vhodné se připojistit: pojištění skel, zavazadel, úrazové pojištění řidiče i cestujících, pojištění pro případ nákladů za nájem náhradního vozidla, atd.

 

U nás je sjednání smlouvy on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte a obdržíte dokumenty e-mailem. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku. Jen je potřeba se po sjednání dostavit na některou z partnerských stanic STK na kontrolu stavu vozidla (do 10 dní od počátku pojištění).

Nabízíme následující produkty:

U nás je možné pojistit osobní automobily do 3,5t či vozidla N1, a to pouze v případě běžného použití vozidla.

Při sjednávání si sami stanovíte pojistnou částku, která je limitem pojistného plnění. Měla by odpovídat obvyklé ceně vozidla – tj. ceně, za jakou byste dané vozidlo v daném stavu, provedení a výbavě pořídili dnes např. z autobazaru. Součástí je vždy určitá spoluúčast.

U havarijního pojištění je vyloučeno přirozené opotřebení, nesprávná obsluha atd. Když má majitel vozidlo pojištěné, zaplatí náklady na opravu nebo pořízení nového automobilu jen do výše spoluúčasti. Pokud pojištění nemá, zaplatí vše na vlastní náklady.

Cena se odvíjí od typu a značky vozidla, pořizovací ceny vozidla, stáří vozidla, typu připojištění atd. Záleží také na kvalitě zabezpečení vašeho vozu – pojistné vám sníží přítomnost mechanického zabezpečení řadící páky, alarmu, značení skel, a pasivního či aktivního vyhledávání.

Havarijní pojištění se vyplatí pro vozidla novější, u kterých by byla případná oprava drahá. U starších automobilů, jejichž případná oprava by nebyla finančně náročná, se havarijní pojištění nemusí vyplatit.

Bonus, malus

Bonus/malus je bezeškodní průběh předchozího pojištění. Pojišťovny samozřejmě nabízejí slevy za bezeškodní průběh a klient díky vysokému bonusu může získat u některých pojišťoven slevu až 60% na havarijním pojištění.

U nás nepotřebujete mít potvrzení od předchozí pojišťovny. Stav vašeho bonusu/malusu převezmeme z povinného ručení, sami si jej automaticky zjistíme z evidence ČKP.

Připojištění

K havarijnímu pojištění lze přiobjedna:

  • asistenční služby – základní bývají zdarma, rozšířené za příplatek
  • pojištění skel
  • zavazadel – pro případ poškození nebo zničení zavazadel a věcí osobní potřeby dopravovaných vozidlem způsobené havárií vozidla nebo živelnou událostí
  • střet se zvěří
  • odpovědnost občana – pojištění odpovědnosti z činnosti v běžném občanském životě – pro případ, že způsobíte majetkovou škodu či újmu na zdraví jiné osobě
Další informace, rady a časté dotazy

Aktuality a informace

Diskuzní fórum o havarijním pojištění

Pojištění.cz Fóra Havarijní pojištění

Zvolené fórum obsahuje celkem 14 témat a 6 odpovědí. Do diskuze se naposledy zapojil uživatel František Sýkora František Sýkora a poslední změna je stará 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 témat - 1. až 15. (z celkem 15)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 témat - 1. až 15. (z celkem 15)
Vytvořit nové téma ve fóru „Havarijní pojištění“
Informace o uživateli: