Pojištění majetku online

Vinkulace pojistné smlouvy

Vinkulace pojištění je služba, kterou využívá věřitel (obvykle banka) jako způsob ochrany věci, na kterou dlužníkovi půjčil. Vinkulace je tedy vázání výplaty pojistného plnění nejčastěji ve prospěch věřitele pojištěného. Často se využívá u hypotečního úvěru nebo jiného druhu půjček na nemovitost, kdy je vinkulováno případné budoucí pojistné plnění ve prospěch banky, která poskytuje úvěr.

Vinkulace může být provedena pouze se souhlasem pojištěného. Zrušit vinkulaci je možné pouze se souhlasem subjektu, v jehož prospěch bylo pojistné plnění vinkulováno. Účinnost vinkulace nebo její zrušení nastává okamžikem akceptace pojišťovnou.

Každá banka nebo jiný věřitel má své vlastní formuláře pro vinkulaci pojištění. Vyplněné dokumenty, které obdržíte od banky (věřitele), je potřeba osobně doručit na pojišťovnu, kde je pojistka uzavřena, popř. stačí doručit poštou – konkrétní podmínky a postup se liší dle konkrétní pojišťovny.

Slevový kupón pro vás

Klikněte na kupon a sleva bude rovnou započtena do kalkulačky.

Kalkulace je zcela nezávazná. Kupon bude ihned uplatněn a zobrazena úspora u cen ve srovnání pojišťoven. 100% online sjednání – na PC, mobilu či tabletu. Nevyžadujeme telefon, zcela důvěrné a v klidu si můžete promyslet srovnání cen.

Postupy při požadavku na vinkulaci

 1. Spočítejte si pojištění vaší nemovitosti – dům, byt, chalupu nebo lze i jen samostatnou garáž. Použijte naši nezávaznou kalkulačku pojištění majetku.
 2. Uložte si kalkulaci v PDF – v zobrazené nabídce srovnání pojišťoven si vyberte variantu, který vám nejvíce vyhovuje, a tlačítkem „kalkulace PDF“ si kalkulaci uložte do souboru.
 3. Pošlete kalkulaci vaší bance ke kontrole – PDF dokument s kalkulací je nezávaznou nabídkou pojištění. Doporučujeme jej zaslat vaší bance ke kontrole správně vybraného krytí. Vaše banka může požadovat i jiná krytí než jste si vybrali v kalkulaci a tímto schvalovacím procesem budete mít jistotu, že následná smlouva, kterou později předložíte pojišťovně k vinkulaci pro banku, odpovídá přesně požadavkům banky.
 4. Objednejte si pojištění – pokud banka schválila parametry pojištění, přejděte přímo ke sjednání vybrané varianty. Toto můžete jednoduše kliknutím na odkaz ve stažené PDF kalkulace nebo opět přes naši kalkulačku pojištění majetku.
 5. Zaplacení pojištění – vinkulovat lze pouze zaplacenou aktivní pojistku. Po vytvoření objednávky můžete pojistné zaplatit on-line (platební kartou, internetovým bankovnictvím, bankovním převodem). Po zaplacení vám do e-mailu dorazí platná elektronická smlouva na pojištění majetku/domácnosti.
 6. Vinkulace pojistky – od banky si vyžádejte dokument pro potvrzení vinkulace a spolu s pojistnou smlouvou jej zašlete přímo na pojišťovnu. Některé pojišťovny mají tyto procesy on-line, některé vyžadují osobní jednání a podpisy jak pojištěného, tak pojišťovny.

Žádost o vinkulaci by měla obsahovat následující údaje:

 • číslo pojistné smlouvy
 • osobní údaje pojistníka
 • osobní údaje pojištěného (pokud je odlišný od pojistníka)
 • určení předmětu, z jehož pojištění je případné pojistné plnění vinkulováno
 • ve prospěch koho bude případné pojistné plnění vinkulováno
 • číslo úvěrové smlouvy
 • podpis pojistníka a pojištěného

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.