Pojištění majetku online

Vinkulace pojistné smlouvy

Vinkulace pojištění je služba, kterou využívá věřitel (obvykle banka) jako způsob ochrany věci, na kterou dlužníkovi půjčil. Vinkulace je tedy vázání výplaty pojistného plnění nejčastěji ve prospěch věřitele pojištěného. Často se využívá u hypotečního úvěru nebo jiného druhu půjček na nemovitost, kdy je vinkulováno případné budoucí pojistné plnění ve prospěch banky, která poskytuje úvěr.

Vinkulace může být provedena pouze se souhlasem pojištěného. Zrušit vinkulaci je možné pouze se souhlasem subjektu, v jehož prospěch bylo pojistné plnění vinkulováno. Účinnost vinkulace nebo její zrušení nastává okamžikem akceptace pojišťovnou.

Každá banka nebo jiný věřitel má své vlastní formuláře pro vinkulaci pojištění. Vyplněné dokumenty, které obdržíte od banky (věřitele), je potřeba osobně doručit na pojišťovnu, kde je pojistka uzavřena, popř. stačí doručit poštou – konkrétní podmínky a postup se liší dle konkrétní pojišťovny.

Postupy při požadavku na vinkulaci

 1. Spočítejte si nezávazně pojištění vaší nemovitosti – dům, byt, trvale obydlen nebo i jen rekreačně. Použijte naši nezávaznou kalkulačku pojištění majetku. (Slevy započítáváme u nás ihned maximální, u majetku je to dle pojišťovny až do 50%, budete překvapeni jakou cenu dokážeme nabídnout bez smlouvání na váš dům, nebo byt.)
 2. Uložte si kalkulaci v PDF – v zobrazené nabídce srovnání pojišťoven si vyberte variantu, který vám nejvíce vyhovuje, tlačítkem „porovnání“ si vyberete tu konkrétní, kliknete na „porovnej nabídky“ a  dáte „tisk do PDF“, nebo si odešlete přímo na email „odeslat na email“
 3. Pošlete kalkulaci v PDF vaší bance ke kontrole – PDF dokument s kalkulací je nezávaznou nabídkou pojištění. Doporučujeme jej zaslat vaší bance ke kontrole správně vybraného krytí. Vaše banka může požadovat i jiná krytí než jste si vybrali v kalkulaci a tímto schvalovacím procesem budete mít jistotu, že následná smlouva, kterou později předložíte pojišťovně k vinkulaci pro banku, odpovídá přesně požadavkům banky.
 4. Objednejte si pojištění – pokud banka schválila parametry pojištění, přejděte přímo ke sjednání vybrané varianty. Toto můžete jednoduše kliknutím na odkaz ve stažené PDF kalkulace nebo opět přes naši kalkulačku pojištění majetku.
 5. Zaplacení pojištění – vinkulovat lze pouze zaplacenou aktivní pojistku. Po vytvoření objednávky  vám dorazil na email „návrh smlouvy“ můžete pojistné zaplatit on-line (platební kartou, internetovým bankovnictvím, bankovním převodem). Zaplacením vzniká smlouva z obdrženého návrhu smlouvy, kterou již máte na emailu – elektronická smlouva na pojištění majetku/domácnosti je stejně platná jako kdyby jste ji obdrželi vytištěnou.
 6. Vinkulace pojistky finále – od banky si vyžádejte dokument pro potvrzení vinkulace a spolu s pojistnou smlouvou jej zašlete přímo na pojišťovnu. Některé pojišťovny mají tyto procesy on-line, některé vyžadují osobní jednání a podpisy jak pojištěného, tak pojišťovny.

Žádost o vinkulaci by měla obsahovat následující údaje:

 • číslo pojistné smlouvy
 • osobní údaje pojistníka
 • osobní údaje pojištěného (pokud je odlišný od pojistníka)
 • určení předmětu, z jehož pojištění je případné pojistné plnění vinkulováno
 • ve prospěch koho bude případné pojistné plnění vinkulováno
 • číslo úvěrové smlouvy
 • podpis pojistníka a pojištěného

Slevový kupón pro vás

Klikněte na kupon a sleva bude rovnou započtena do kalkulačky – ve srovnání již zobrazena přímo cena včetně slevy
 

Kalkulace je zcela nezávazná. Kupon bude ihned uplatněn automaticky. Nevyžadujeme telefon, zcela důvěrné a v klidu si můžete promyslet srovnání cen.

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.