O nás

Kdo jsme

Společnost www.POJISTENI.cz, a.s. (dříve WEDOS, a.s.) byla založena v roce 2007 a již v témže roce začala připravovat projekt Pojištění.cz. Od počátku roku 2008 jsme nabízeli pojistné produkty prostřednictvím webových stránek. Začátky nebyly nikterak snadné, protože spousta pojišťoven nechtěla o tomto typu prodeje ani slyšet. Nicméně postupně se „prolamovaly“ další a další ledy a my jsme mohli nabízet mnoho typů pojistných produktů od různých pojišťoven.

Bohužel jen část bylo možné v té době zpracovávat plně automaticky. Vypisovali jsme proto kvanta lejster a formulářů, což ovšem rozhodně nebyl náš cíl. A protože v té době jsme měli i jiné aktivity, kterým jsme dávali přednost, postupně projekt Pojištění.cz utichal. Poslední pojistné smlouvy byly uzavřeny na podzim roku 2013 a od jara 2014 byla naše činnost, coby pojišťovacích agentů a pojišťovacích makléřů, přerušena (o tom se může každý dočíst na informačním webu ČNB). 

Co je před námi

Nyní jsme se rozhodli, že je nejvyšší čas tento projekt obnovit. Důvodů je více, ale tím hlavním je fakt, že zkrátka dozrál čas. Cítíme, že je ten správný čas se do projektu Pojištění.cz pustit znovu a naplno. Nový start s sebou přinese mnoho změn. První a velmi zásadní bude změna vlastnické struktury firmy. Přibíráme mezi sebe nové akcionáře, kteří se budou aktivně podílet na rozvoji firmy.

Naše cíle

Prodávat pojistné produkty ve stamilionových hodnotách ročně a stát se největším prodejcem 100% online sjednatelných pojistných produktů na internetu. Nabídnout klientům opravdové on-line sjednání pojištění bez toho, abychom je obtěžovali telefonováním a podsouvali jim produkty, o které nejeví zájem. Naše nabídka = skvělá cena, rychlost a kvalita bez kompromisů. Opravdové online sjednání pojištění – „když pojištění tak POJISTENI.cz“ 

Od roku 2023 máme nové systémy, nové možnosti pro naše zákazníky co se týká poskytování slev a nabídku jsme rozšířili o další pojišťovny, vždy výhradně 100% online sjednání

Z naší historie

V internetovém prostředí nejsme žádní zelenáči. Máme za sebou úspěšný projekt založený v roce 1997, jehož výsledkem je společnost Internet CZ, a.s., která prodává svoje služby pod značkou FORPSI. Dále se můžeme velmi hrdě pochlubit projektem WEDOS Internet, který, ač věkově velmi mlád (startoval v roce 2010), již předběhl všechny své konkurenty a stal se jednoznačně nejprodávanějším webhostingem v České republice.

Proč věříme, že uspějeme

Dnešní konkurence je tvrdá, bude tedy těžké zákazníky přesvědčit. Hlavním argumentem bude kvalita, která bude podpořena plnou automatizací. Budeme mít velmi nízké provozní náklady, protože:

  • budeme ve vlastních prostorách (nebudeme muset platit nájem)
  • maximum věci zautomatizujeme tak, aby bylo potřeba minimum personálu (tohle je základní myšlenka, kterou se snažíme používat v naší praxi co nejčastěji)
  • víme jak minimalizovat ostatní náklady (veškeré vyzkoušené a osvědčené technologie budeme sdílet s našimi partnerskými firmami)
  • mzdové náklady na jihu Čech jsou nesporně nižší než v Praze, kde je většina konkurentů

Navíc velmi dobře známe prostředí internetu, chování a očekávání uživatelů internetu, naši konkurenci, víme o jejich slabých i silných stránkách. Samozřejmě jsme si také vědomi toho, ve kterých oblastech nemáme na konkurenci (alespoň ze začátku) šanci, a proto určité oblasti činnosti vynecháme a nebudeme v nich působit.

www.POJISTENI.cz, a.s.
Masarykova 1230
373 41 Hluboká nad Vltavou
IČO: 28070283
DIČ: CZ28070283

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Č. Budějovicích od 4. září 2007 pod spisovou značkou B/1622.

REGISTRACE U ČNB

pojišťovací agent (reg. č. 067510PA)
pojišťovací makléř (reg. č. 067511PM)