Pojištění majetku online

Pojištění chat a chalup

Vykradené chaty a chalupy nejsou ničím neobvyklým. Mnohdy sami majitelé objektu usnadní zlodějům práci.

Pokud se v blízkosti chaty nachází žebřík, kladivo, sekyra apod., měl by se majitel zamyslet nad tím, jak tyto věci zabezpečit, aby nenapomohly páchání trestné činnosti. Volně v dosahu by nemělo být nic, čím lze vypáčit dveře. Také by v chatě nemělo zůstat nic cenného ležet tak, aby to bylo vidět oknem. Takové předměty jsou doslova lákadlem a zloděj neváhá rozbít okno nebo vypáčit dveře, aby si cennost mohl odnést.

Zamyslete se také nad pojištěním těchto objektů. Může to v mnoha případech vyřešit problém, který vám vandalové způsobí.

Prevence je základem úspěchu. Víte-li že část roku svoji chatu či chalupu nenavštívíte, řiďte se následujícím doporučením:

  • objekt zamykejte (ideálně by měl být opatřen opravdu kvalitním zámkem) a zamykejte také vrátka u plotu, čímž zloděje varujete, že nic neponecháváte náhodě
  • máte-li možnost, zamykejte i všechny vnitřní dveře
  • okna nenechávejte nikdy pootevřená, ani kdybyste věděli, že se třeba za pár dnů vrátíte
  • máte-li na oknech mříže nebo uzamykatelné okenice, minimalizujete šanci, že se někdo pokusí k vám vniknout oknem
  • ukliďte z dosahu vše, čím by bylo možno se do objektu dostat/vloupat
  • nenechávejte cenné věci na viditelných místech, aby nepůsobily jako lákadlo
  • nezapomínejte ani na zabezpečení malých okýnek a světlíků, kterými se lze do objektu také dostat
  • kůlnu a boudu na nářadí také zabezpečte zámkem, protože vše k čemu by se zde zloděj dostal, mohl by použít k dalšímu vniknutí do objektu

Součástí takovéto prevence by mělo být i pojištění nemovitosti, které kryje případné poškození objektu (základní pojistné je od 136 Kč ročně) nebo i pojištění domácnosti, které kryje poškození nebo odcizení vnitřního zařízení a vybavení (základní pojistné je od 231 Kč ročně). Případně kombinace obou typů pojištění a zde se ceny pohybují od 344 Kč za rok.

Vyzkoušejte si nezávazně online kalkulačku, automatické zjištění povodňové zóny. Uvidíte jaké ceny a novinky jsou aktuálně v nabídce, možné kalkulovat i z mobilu.

Další informace:

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.