Cestovní pojištění online

Stránka s informacemi o situaci na Ukrajině, Rusku – ohledně platnosti a omezení cestovního pojištění

Aktuální informace o cestě na Ukrajinu, do Ruska a Běloruska

Jste již na území Ukrajiny nebo Běloruska či Ruska: 

  • Pokud klient vycestoval před tím, než MZV zakázalo cestovat, tak mu pojištění platí. Pokud vycestoval až poté, tak pojišťovna nekryje.
  • Pokud se klienti kvůli aktuálním omezením v dopravě nemohou vrátit v původně plánovaném termínu a měli sjednané pojištění, je možné pojištění prodloužit na dobu nezbytnou k návratu do ČR (sjednání nové navazující smlouvy ze zahraničí) prodloužit si můžete i online zde, v tomto případě nouze na místě, nezaškrtávejte „jsem v zahraničí“, ale vyberte stejné pojištění jaké nyní máte a končí platnost – my nabízíme pouze při výběru AXA Assistance.
  • Také klienti s platně sjednaným cestovním pojištěním UNIQA, kteří vycestovali na Ukrajinu, do Běloruska či do Ruska ještě před vyhlášením varování Ministerstva zahraničních věcí ČR, mají nadále pojistnou ochranu od UNIQA platnou ve smluveném rozsahu do okamžiku, kdy budou mít klienti první možnost, nebo příležitost k návratu na území Česka.
  • Doporučujeme se registrovat v aplikaci DROZD, a pokud možno, co nejrychleji dané území opustit

Chystáte se na Ukrajinu, do Běloruska, Ruska: 

  • S účinností od 28.2.2022 MZV ČR důrazně varuje před cestami na území Ruské federace. 
  • Vzhledem k situaci nemusí pojištění v dané zemi platit, doporučujeme tedy necestovat po tomto termínu do těchto lokalit.
 
 

Cestovní pojištění do zahraničí

 

Další informace, rady a časté dotazy

Aktuality a informace

Diskuzní fórum o cestovním pojištění

Aktuálně je na stránce zobrazeno 31 témat – 1. až 30. (z celkem 55)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 31 témat – 1. až 30. (z celkem 55)
Vytvořit nové téma ve fóru „Cestovní pojištění“
Informace o uživateli:

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.