Cestovní pojištění online

Cestování letadlem a pojištění v těhotenství

Cestování se stává nedílnou součástí našich životů. Zvykli jsme si na to, že svět se otevřel a lze navštívit jakékoliv místo nás napadne. V mnoha případech pro to využíváme leteckou dopravu.

A jak je to s létáním v případě těhotenství? 

Nemáte-li žádné zdravotní potíže či omezení, není důvod zůstávat doma. Létání vám neublíží o nic víc než cesta autem. Nicméně je dobré dodržovat pár pravidel, abyste si let užila bez následků.

Létat lze do 8. měsíce těhotenství – letecké společnosti se tak chrání před nechtěnými porody na palubě letadla. Budete-li v podezření, že jste ve vysokém stupni těhotenství, může po Vás letecká společnost požadovat dokument, který by skutečnost Vašeho stavu doložil. Ten by neměl být starší šesti týdnů a mělo by z něj být jasně patrné, v kolikátém týdnu těhotenství se nacházíte.

U dlouhých letů si naplánujte několik procházek uličkou. Dlouhé sezení Vám v žádném případě neprospívá, takže se snažte každou hodinu projít po letadle. V ideálním případě choďte častěji. Zamezíte tak případnému vzniku krevních sraženin, které mohou hrozit.

Velmi důležité je pohodlné oblečení, protože během letu se budete převlékat jen velmi těžko (uvědomíme-li si velikost toalet). Pohodlné oblečení z přírodních materiálů a kvalitní příjemná obuv by měly být při přepravě letadlem samozřejmostí. A s tím souvisí i nižší teplota např. letíte-li přes noc. Proto na to buďte připravena. Personál letadla v takových případech rozdává polštářky a deky, ale nemusí to být dostatečné, a protože je jejich počet omezen, bude dobré mít v záloze svetr, ponožky atd.

Snížená vlhkost vzduchu v letadle není nic příjemného a to nejen pro kůži. Dbejte na pravidelný pitný režim i před nástupem do letadla a po odchodu z něj a nestyďte se v průběhu letu požádat o sklenici vody i v době mimo výdej jídla a pití. Na obličej použijte hydratační krém (můžete zopakovat i v průběhu letu).

Nepodceňte cestovní pojištění, protože případné vyšetření v zahraničí by se Vám mohlo velmi prodražit. Cena takového pojištění se nijak neliší od ceny pro ty, kteří těhotní nejsou

Zde si můžete spočítat, kolik by Vás cestovní pojištění stálo.

Přejeme Vám šťastnou cestu!

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.