Cestovní pojištění online

Nejlevnější cestovní pojištění. Ceny již od 7 Kč na den.

Spočítat cenu

Cestování letadlem a pojištění v těhotenství

Cestování se stává nedílnou součástí našich životů. Zvykli jsme si na to, že svět se otevřel a lze navštívit jakékoliv místo nás napadne. V mnoha případech pro to využíváme leteckou dopravu. A jak je to s létáním v případě těhotenství?

Nemáte-li žádné zdravotní potíže či omezení, není důvod zůstávat doma. Létání vám neublíží o nic víc než cesta autem. Nicméně je dobré dodržovat pár pravidel, abyste si let užila bez následků.

Létat lze do 8. měsíce těhotenství – letecké společnosti se tak chrání před nechtěnými porody na palubě letadla. Budete-li v podezření, že jste ve vysokém stupni těhotenství, může po Vás letecká společnost požadovat dokument, který by skutečnost Vašeho stavu doložil. Ten by neměl být starší šesti týdnů a mělo by z něj být jasně patrné, v kolikátém týdnu těhotenství se nacházíte.

U dlouhých letů si naplánujte několik procházek uličkou. Dlouhé sezení Vám v žádném případě neprospívá, takže se snažte každou hodinu projít po letadle. V ideálním případě choďte častěji. Zamezíte tak případnému vzniku krevních sraženin, které mohou hrozit.

Velmi důležité je pohodlné oblečení, protože během letu se budete převlékat jen velmi těžko (uvědomíme-li si velikost toalet). Pohodlné oblečení z přírodních materiálů a kvalitní příjemná obuv by měly být při přepravě letadlem samozřejmostí. A s tím souvisí i nižší teplota např. letíte-li přes noc. Proto na to buďte připravena. Personál letadla v takových případech rozdává polštářky a deky, ale nemusí to být dostatečné, a protože je jejich počet omezen, bude dobré mít v záloze svetr, ponožky atd.

Snížená vlhkost vzduchu v letadle není nic příjemného a to nejen pro kůži. Dbejte na pravidelný pitný režim i před nástupem do letadla a po odchodu z něj a nestyďte se v průběhu letu požádat o sklenici vody i v době mimo výdej jídla a pití. Na obličej použijte hydratační krém (můžete zopakovat i v průběhu letu).

Nepodceňte cestovní pojištění, protože případné vyšetření v zahraničí by se Vám mohlo velmi prodražit. Cena takového pojištění se nijak neliší od ceny pro ty, kteří těhotní nejsou

Zde si můžete spočítat, kolik by Vás cestovní pojištění stálo.

 

 

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.

Přejeme Vám šťastnou cestu!