Cestovní pojištění online

Prodloužení cestovního pojištění

Jste v zahraničí a rozhodli jste se, že si pobyt prodloužíte, a potřebujete vyřešit také delší platnost cestovního pojištění

Tato situace se řeší tak, že si uzavřete nové druhé cestovní pojištění, které bude datumově navazovat na to předchozí. Většina pojišťoven takto umožňuje uzavřít cestovní pojištění, i když jste v zahraničí, avšak není to pravidlem. Pokud chcete mít jistotu využijte online kalkulačku a v prvním kroku kalkulačky cestovního pojištění zaškrtněte volbu pojištěná osoba (osoby) se již nachází v zahraničí.

Je však potřeba tak učinit s předstihem a nikoliv až den následující po dni, do kterého jste měli platné první pojištění. Nové pojištění nemusí platit hned (pojišťovny mívají v takové situaci čekací dobu v řádu hodin nebo i dní). Například UNIQA toto umožňuje, avšak minimální doba před počátkem musí být 5 dnů, tudíž při prodloužení pobytu v zahraničí na toto myslete dopředu, sjednání je možné online.

Existuje také možnost, že se upraví a prodlouží již existující smlouva. To je však poměrně administrativně náročné a musí se čekat na schválení a potvrzení pojišťovnou. Zatímco uzavřít druhé navazující je otázkou několika minut a nepotřebujete s nikým nic řešit.

Když se nelze vrátit ze zahraničí

Ještě je tu další možnost v případě, že se pojištěný z důvodu zásahu vyšší moci nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu (např. uzavření leteckého provozu, stávka dopravce, teroristický čin, živelní pohroma v místě pobytu v zahraničí apod.).

V takovém případě většina pojišťoven automaticky a bezplatně prodlouží platnost cestovního pojištění na dobu nezbytně nutnou k návratu do ČR, a to ve stejném rozsahu v jakém bylo sjednáno.

Zkontrolujte si tuto možnost v pojistných podmínkách vámi sjednaného pojištění.

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.