Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění občana ČR žijícího v zahraničí

Naši klienti často řeší situaci, kdy jsou občany České republiky, ale dlouhodobě žijí v zahraničí. Nyní chtějí jet na dovolenou a ptají se, zda si na to mohou sjednat cestovní pojištění u některé z českých pojišťoven

Odpověď zní ano, je to možné. Jsou zde však určitá specifika a omezení a ne každá pojišťovna to umožňuje.

Pokud to pojišťovna umožňuje, pak takové cestovní pojištění nebude platit v České republice a také v zemi, kde dlouhodobě žije. Pojištění se tak vztahuje jen pro jakoukoliv jinou třetí zemi (Evropu či celý svět podle zvolené destinace).

Takové pojištění se tedy nebude vztahovat na cesty „domů“ do ČR. Pokud žije v zahraničí dlouhodobě, předpokládáme, že si v ČR již neplatí ani veřejné zdravotní pojištění. V takovém případě by si spíše měl zájemce uzavřít cestovní pojištění u pojišťovny v zemi, kde bydlí.

Případná repatriace obvykle bude provedena do země, kde si dotyčný platí zdravotní pojištění.

 

Cestovní pojištění je velmi důležité, pokud plánujete cestovat do zahraničí. Pokud se v průběhu cesty stane nehoda, onemocníte nebo budete potřebovat lékařskou pomoc, může vás to stát velké peníze. Cestovní pojištění vám může pomoci pokrýt náklady na lékařskou péči, ztrátu zavazadel, zrušení letu nebo další nepředvídatelné situace.

 

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.