Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění občana ČR žijícího v zahraničí

Naši klienti často řeší situaci, kdy jsou občany České republiky, ale dlouhodobě žijí v zahraničí. Nyní chtějí jet na dovolenou a ptají se, zda si na to mohou sjednat cestovní pojištění u některé z českých pojišťoven

Odpověď zní ano, je to možné. Jsou zde však určitá specifika a omezení a ne každá pojišťovna to umožňuje.

Pokud to pojišťovna umožňuje, pak takové cestovní pojištění nebude platit v České republice a také v zemi, kde dlouhodobě žije. Pojištění se tak vztahuje jen pro jakoukoliv jinou třetí zemi (Evropu či celý svět podle zvolené destinace).

Takové pojištění se tedy nebude vztahovat na cesty „domů“ do ČR. Pokud žije v zahraničí dlouhodobě, předpokládáme, že si v ČR již neplatí ani veřejné zdravotní pojištění. V takovém případě by si spíše měl zájemce uzavřít cestovní pojištění u pojišťovny v zemi, kde bydlí.

Případná repatriace obvykle bude provedena do země, kde si dotyčný platí zdravotní pojištění.

Z naší nabídky to umožňují tyto pojišťovny:

  • UNIQA – upozorňujeme, že takové pojištění začne platit nejdříve 7. den od sjednání

V prvním kroku kalkulace zaškrtněte volbu „pojištěná osoba (osoby) se již nachází v zahraničí„.

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.