Havarijní pojištění online

Sjednejte si havarijní pojištění online z pohodlí vašeho domova. Bez volání!

Havarijní pojištění vozidel

V dnešní době se vozidlo stalo nedílnou součástí života mnohých z nás. I když se většina řidičů snaží maximalizovat bezpečnost své jízdy, dopravní nehoda nás může potkat kdykoli. Našim vozidlům však hrozí i jiná rizika a nebezpečí. 

Havarijní pojištění

Pro případ zavinění dopravní nehody je zde havarijní pojištění, které slouží ke krytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě. Není na rozdíl od povinného ručení povinné.

Lze se pojistit pro případ havárie, krádeže, živlům, vandalismu. Kombinace a výběr těchto rizik je zcela na klientovi, může se pojistit na samostatná rizika, ale může si vybrat i kompletní pojištění (tzv. all risk). Existují také další rizika, která nás mohou ohrozit a je vhodné se připojistit: pojištění skel, zavazadel, úrazové pojištění řidiče i cestujících, pojištění pro případ nákladů za nájem náhradního vozidla, atd.

Nabízíme následující produkty:

Pojištění vozidel

U nás je možné pojistit:

 • osobní automobil do 3,5 tun
 • osobní automobil modifikovaný na N1
 • motocykl – včetně mopedů, skútrů, tříkolek, čtyřkolek aj.
 • užitkový či nákladní automobil
 • autobus, trolejbus
 • obytný automobil do 8 tun
 • přípojné vozidlo (přívěs, návěs)
 • traktor
 • tahač návěsů
 • sanitní vůz (ambulance)
 • pracovní stroje – s přidělenou RZ, vysokozdvižné či ruční motorové vozíky a další

Pojistit lze u nás také elektromobily a vozidla s hybridním pohonem.

Pojišťujeme vozidla, které jsou určena jak k běžnému použití, tak také taxislužbu, autoškolu, s právem přednosti v jízdě i historická vozidla se zvláštní RZ (veterány).

Pojistit lze i vozidla, která zatím nemají registrační značku (RZ), protože ještě nebyla přihlášena. Po přihlášení je však nutné přidělenou RZ nahlásit přímo na pojišťovnu nejpozději do 15 dní od uzavření smlouvy.

Při sjednávání si sami stanovíte pojistnou částku, která je limitem pojistného plnění. Měla by odpovídat obvyklé ceně vozidla – tj. ceně, za jakou byste dané vozidlo v daném stavu, provedení a výbavě pořídili dnes např. z autobazaru. Součástí je vždy určitá spoluúčast.

U havarijního pojištění je vyloučeno přirozené opotřebení, nesprávná obsluha atd. Když má majitel vozidlo pojištěné, zaplatí náklady na opravu nebo pořízení nového automobilu jen do výše spoluúčasti. Pokud pojištění nemá, zaplatí vše na vlastní náklady.

Cena se odvíjí od typu a značky vozidla, pořizovací ceny vozidla, stáří vozidla, typu připojištění atd. Záleží také na kvalitě zabezpečení vašeho vozu – pojistné vám sníží přítomnost mechanického zabezpečení řadící páky, alarmu, značení skel, a pasivního či aktivního (satelitního) vyhledávání, u některých pojišťoven také automatická převodovka.

Havarijní pojištění se vyplatí pro vozidla novější, u kterých by byla případná oprava drahá. U starších automobilů, jejichž případná oprava by nebyla finančně náročná, se havarijní pojištění nemusí vyplatit.

Bonus, malus

Bonus/malus je bezeškodní průběh předchozího pojištění. Pojišťovny samozřejmě nabízejí slevy za bezeškodní průběh a klient díky vysokému bonusu může získat u některých pojišťoven slevu až 60% na havarijním pojištění.

U nás nepotřebujete mít potvrzení od předchozí pojišťovny. Stav vašeho bonusu/malusu převezmeme z povinného ručení, sami si jej automaticky zjistíme z evidence ČKP.

Připojištění

K havarijnímu pojištění lze přiobjednat (dle nabídky konkrétní pojišťovny):

 • asistenční služby – základní bývají zdarma, rozšířené za příplatek
 • úrazové pojištění – pro případ smrti následkem úrazu a trvalých následků úrazu lze pojistit buď pouze řidiče nebo všechny cestující (včetně řidiče), na výběr je několik variant pojistného plnění
 • živelná nebezpečí – pro případ poškození nebo zničení vozidla krupobitím, požárem, úderem blesku, vichřicí či výbuchem
 • odcizení vozidla – pro případ odcizení celého vozidla loupeží nebo krádeží
 • proti vandalismu – pro případ úmyslného poškození nebo zničení vnější části zaparkovaného vozidla, které bylo způsobeno třetí osobou
 • pojištění skel
 • zavazadel – pro případ poškození nebo zničení zavazadel a věcí osobní potřeby dopravovaných vozidlem způsobené havárií vozidla nebo živelnou událostí
 • střet se zvěří
 • odpovědnost občana – pojištění odpovědnosti z činnosti v běžném občanském životě – pro případ, že způsobíte majetkovou škodu či újmu na zdraví jiné osobě

Další informace, rady a časté dotazy

Aktuality a informace

Diskuzní fórum o havarijním pojištění

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 témat – 1. až 20. (z celkem 20)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 témat – 1. až 20. (z celkem 20)
Vytvořit nové téma ve fóru „Havarijní pojištění“
Informace o uživateli:

U nás je sjednání smlouvy on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte a obdržíte dokumenty e-mailem. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku. Jen je potřeba po sjednání absolvovat prohlídku vozidla – buď za vámi přijede pracovník pojišťovny nebo se dostavíte na domluvené místo k provedení kontroly (záleží na podmínkách konkrétního produktu a pojišťovny).