Havárie s cizincem

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel JB a poslední změna proběhla 14 let, 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2281 Odpovědět
   mIlčáková
   Host

   Měli jsme autohavárii v Rožnově pod Radhoštěm, viník byl Belgičan, auto měl půjčené v autopůjčovně z Německa, dle zelené karty pojištěné u Aktiv Assekuranz Makler GmbH,Munchen. Jak a s kým máme řešit škodu? Havárii vyšetřovala Policie ČR, my máme sjednané zákonné pojištění, havarijní pojištění nemáme.

  • #2282 Odpovědět
   Jana Roselli – Pojištění.cz
   Host

   Dobrý den,

   společně s viníkem pojistné události je nutno vyplnit formulář o nehodě a podepsat. Je nutné pojistnou událost nahlásit na pojišťovně viníka a předat potřebné dokumenty. Tedy pojišťovně, kterou uvádíte. Samozřejmě je nutné, aby s Vámi spolupracoval viník autonehody. Pojišťovna by Vám poté měla uhradit veškeré škody.

   Přeji brzké vyřízení. Jana Roselli, Pojištění.cz

  • #2283 Odpovědět
   JB
   Host

   Dobrý den paní Roselli,nic ve zlém,ale zřejmě jste zběhlejší v pojišťování,než v likvidaci.Předpokládám,že nechcete citovat zákony,ale snažíte se pomoci tazateli. Potom by jste mu musela doporučit spíše zjistit na ČKP zástupce pojistitele v ČR a na toho se obrátit.Česky.Ale ani nyní není vyhráno.Likvidace se sice řídí právem země,kde k DN došlo,ale donuťte cizince,aby se doma přiznal.To,že byla nehoda vyšetřena policií nikoho nezajímá.Dělá-li mrtvého brouka,aby nepřišel o bonus,musíte jej totiž žalovat v jeho zemi…Jediná šance – po třech měsících požádat ČKP o plnění z garančního fondu,stalo-li se to v ČR.Čím více o tom něco vím,tím více se bojím vylézt na ulici :))) JB

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Havárie s cizincem
Informace o uživateli: