Články

Zima končí a výmoly mohou poničit auto

21.3. 2018 Žádné komentáře Havarijní pojištění, Povinné ručení, Zajímavosti

Na českých silnicích se s končící zimou objevuje stále více výmolů, na kterých si řidiči mohou poničit svá auta. Pokud ovšem k takové nehodě dojde, na podobnou událost se nevztahuje samotné povinné ručení, je potřeba mít sjednané havarijní pojištění.

Řada řidičů se domnívá, že nehoda způsobená stavem vozovky je povinným ručením pokryta. Bohužel není – povinné ručení kryje pouze škody způsobené třetí osobě, a ne škody vzniklé na vlastním vozidle.

V základu stačí řidičům běžná havarijní pojistka. Už i z ní pojišťovna podobnou událost ve většině případů hradí. Důležité ovšem je, aby řidiči jeli po poškozené silnici přiměřenou rychlostí a věnovali řízení i cestě zvýšenou pozornost. Pokud by se prokázalo, že řidič nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky, škodu na voze by z havarijního pojištění nebylo možné hradit.

Klienti se někdy domnívají, že pokud je zdevastovaná silnice označena dopravní značkou, nemají na proplacení škody nárok. Existenci či neexistenci značky ovšem dle Slavia pojišťovny tato pojišťovna neřeší. Má-li klient sjednané havarijní pojištění od Slavie, škodu na vozidle mu z ní obvykle uhradí.  Kalkulačka online sjednání havarijního pojištění.

Průměrná škoda na autě vzniklá důsledkem jízdy po poničené vozovce se pohybuje okolo 10 000 Kč. Nejčastěji dochází k poškození disků a pneumatik.

Máme pro vás online bonus – speciální slevový kupon povinné ručení SLAV10PPCH (slevový kupón platí na povinné ručení nebo variantu povinného ručení + havarijní pojištění od pojišťovny Slavia, vložte do políčka „slevový kupon“ při online kalkulaci)

 

 

Jaké výhody získáte sjednání autopojištění u nás?

  • bonusy/malusy zjišťujeme on-line plně automatizovaně, není potřeba dokládat potvrzení od předchozí pojišťovny
  • on-line kalkulačka bez nutnosti zadání e-mailu nebo telefonu
  • ceny nabízíme včetně slev rovnou v on-line nabídce (není potřeba telefonicky ladit)
  • slevový kupon povinné ručení, povinné ručení + havarijní bude rovnou započten online (zobrazí se online přímo získaná sleva)
  • nabídku si můžete stáhnout v PDF a v klidu promyslet
  • zelená karta bude odeslána po sjednání emailem
  • za objednávky u nás získáte slevové kupony na další produkty v nabídce POJISTENI.cz
  • s objednávkou zasíláme link na zajímavé tipovací soutěže o pěkné ceny na sociálních sítích

Pojištění.cz Fóra Zima končí a výmoly mohou poničit auto

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 2 roky, 7 měsíci.
Odpověď na téma: Zima končí a výmoly mohou poničit auto
Informace o uživateli: