Pojištění právní ochrany online

Pojištění právní ochrany v pracovně právním vztahu

On-line srovnání a sjednávání pojištění právní ochrany připravujeme

Pojištění právní ochrany v pracovně právním vztahu zajišťuje pomoc pojištěnému zaměstnanci.

Pojištěnou osobou je osoba uvedená v pojistné smlouvě. Pojištění se vztahuje na prosazování právních zájmů souvisejících s jejími činnostmi vykonávanými v rámci pracovněprávních vztahů, jimiž se rozumí i služební poměr.

Pojištěná osoba má právo na právní ochranu výhradně při událostech, které jí vzniknou jako zaměstnanci v rámci plnění povinností z pracovněprávních vztahů. Pojištění je tím důležitější, čím rizikovější profesi pojištěná osoba vykonává (pokrývač, elektrikář, horník, zedník, kominík apod. – hrozí pracovní úrazy a komplikace s jejich odškodněním), čím zodpovědnější profesi pojištěná osoba vykonává (lékař, jeřábník, řidič, obsluha chemického provozu apod. – hrozí nařčení z nedbalostního trestného činu nebo přestupku) a pokud chce mít pojištěná osoba zajištěnou právní ochranu ve vztahu se svým zaměstnavatelem (spory ohledně dodržování Zákoníku práce).

Pro zaměstnance je také vhodné pojištění odpovědnosti („pojistka na blbost“), které kryje případné škody způsobené zaměstnavateli.

Pojištění právní ochrany v pracovněprávním vztahu má speciální vlastnost: Zaměstnavatel o tomto pojištění neví (na rozdíl od členství v odborové organizaci, které bývá všeobecně známé) a právní služby je možné použít skutečně až tehdy, když se to stane nezbytně nutným. Pojištění právní ochrany proto často využívají i vrcholoví manažeři vykonávající tuto činnost v rámci pracovněprávního vztahu.

Další varianty:

Diskuzní fórum o pojištění právní ochrany

  • Zvolené fórum celkem obsahuje 4 témata a 2 odpovědi. Do diskuze se naposledy zapojil uživatel Pavlina eklova 6 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 témat - 1. až 5. (z celkem 5)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 témat - 1. až 5. (z celkem 5)
Vytvořit nové téma ve fóru „Pojištění právní ochrany“
Informace o uživateli:

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.