Pojištění právní ochrany online

Pojištění právní ochrany v případě úrazu

On-line srovnání a sjednávání pojištění právní ochrany připravujeme

Pojištění právní ochrany v případě úrazu je určeno pro rodiny a osoby, které si přejí mít zajištěnou co nejkomplexnější právní ochranu v případě úrazu.

Pojištěnými osobami jsou pojistník (osoba, která s pojišťovnou uzavřela pojistnou smlouvu), manželka nebo manžel pojistníka, pojistníkův druh nebo družka a děti pojistníka, které žijí s pojistníkem ve společné domácnosti.

Těmto osobám je poskytována právní ochrana v případě právních problémů souvisejících s úrazem, a to i v případě výdělečné činnosti, kterou může být jak pracovní činnost, tak podnikání. Podle okolností vzniku úrazu se může jednat o spory: týkající se odškodnění od viníka úrazu nebo od osoby, která ze zákona je povinna úraz odškodnit (např. zaměstnavatel při pracovním úrazu svého zaměstnance; majitel nemovitosti při úrazu, ke kterému došlo na přilehlém zledovatělém chodníku apod.) související s pojistnými smlouvami zraněné osoby (průtahy s vyplácením pojistného plnění, odmítnutí pojistného plnění z úrazového pojištění apod.).

Úraz může komukoli z nás zásadním způsobem změnit život, a proto je právní ochrana velmi důležitá. Pojištění si proto sjednávají rodiny, které chtějí mít co nejkomplexnější právní ochranu v případě úrazu (tj. včetně úrazu při podnikání či zaměstnání), a to samostatně nebo jako doplněk k jiným druhům pojištění právní ochrany.

Vhodná je kombinace s úrazovým pojištěním, které poskytuje finanční náhradu při úrazu, denní odškodné, bolestné a pomoc v případě trvalých následků.

Výše popsané pojištění nelze použít: pro spory mezi jednotlivými pojištěnými členy rodiny, v případě úrazu vzniklého v důsledku aktivní účasti na sportovních závodech a soutěžích, pro spory související s nemocí z povolání, při uplatňování náhrady škody v pracovněprávních sporech, je-li o náhradě škody oprávněn rozhodovat soud se sídlem mimo ČR.

Další varianty:

Diskuzní fórum o pojištění právní ochrany

  • Zvolené fórum celkem obsahuje 4 témata a 2 odpovědi. Do diskuze se naposledy zapojil uživatel Pavlina eklova 6 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 témat - 1. až 5. (z celkem 5)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 témat - 1. až 5. (z celkem 5)
Vytvořit nové téma ve fóru „Pojištění právní ochrany“
Informace o uživateli:

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.