Penzijní připojištění

Penzijní připojištění se spíše podobá spoření, vzniká smluvním ujednáním mezi klientem a penzijním fondem a má zajistit dodatečný příjem k starobnímu důchodu. Na penzijní připojištění může přispívat třetí osoba, kterou se rozumí zaměstnavatel účastníka pojištění, stát, rodiče, příbuzní, nebo někdo jiný.

Produkt je nabízen penzijními fondy. Samotné penzijní připojištění je zákonem definováno jako shromažďování peněžních prostředků od účastníků penzijního připojištění a státu poskytnutých ve prospěch účastníků, nakládání s těmito prostředky a vyplácení dávek penzijního připojištění.

Účastník může obdržet v případě vzniku nároku dávky, jejichž výše závisí na celkovém objemu příspěvků zaplacených ve prospěch účastníka, na výnosech z hospodaření penzijního fondu a na věku, od kterého se dávka poskytuje. Zákonem není zakotvena pravidelná valorizace dávek penzijních fondů. Pokud tedy výnosy z investiční činnosti penzijního fondu nepřekročí míru inflace, prostředky na účtu účastníka ztrácejí na své reálné hodnotě.

Aktuality a informace

Diskuzní fórum o penzijním připojištění

Pojištění.cz Fóra Penzijní připojištění

Fórum obsahuje 10 témat a 14 odpovědí, a naposledy bylo aktualizované uživatelem Profilový obrázek Jana Šigutová před 1 rokem, 4 měsíci.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 témat - 1. až 11. (celkem z 11)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 témat - 1. až 11. (celkem z 11)
Vytvořit nové téma ve fóru „Penzijní připojištění“
Osobní informace: