Penzijní připojištění u České spořitelny zkušenosti

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Jana Šigutová a poslední změna proběhla 6 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2735 Odpovědět
   Alena Kubičková
   Host

   Splnila jsem všechny podmínky pro jednorázovou výplatu místo starobní penze .Odešla jsem do důchodu 3.4.2011.Dala jsem výpověď k 1.5.,zaslala žádost,přiložila originály od OSSZ s datem odchodu do důchodu.Odpověděli úpo asi 14dnech,že musím doložit kopii OP a RL.Doložila jsem.Za 14 dní přišla odpověď,že jsem nedoložila ověřené doklady o odchodu do důchodu,a že mi vyplatí pouze odbytné,o které musím znovu zažádat.Naštvala jsem se a volala.Paní Zemanová – školená pracovnice tohoto fondu se se mnou chvíli hádala,a když pak uznala,že originály tam vskutku jsou,chtěla poslat potvrzení,že jsem byla nebo jsem účastníkem ZP.Což jsem také obratem doložila.To ale není podmínka výplaty.V podmínkách je doložit potvzení o odchodu do důchodu,Mít 60letnebo dřívější termín je právě podmíněn odchodem do důchodu a pobyt na území ČR nebo v JINÉM STÁTĚ EVROPSKÉ UNIE – splňuji.Bydlím sice v Německu,ale celý život jsem pracovala v Čechách platila soc.,zdr.,a daně.A pojištění.A teĎ?Ticho po pěšině.Už mi nikdo neodpověděl.Víte co?Jsem nekonečně nasraná.Spořila jsem dceři a taky zrušila.A pozor,ještě mi po těch 11letech užívání mých peněz strhnou daň!!!Hnusní zloději!!!!Radši si všichni dávejte peníze pro sebe i děti do krabice.Máte je kdykoli k potřebě a nikdo vás o ně nepřipraví a nedostanete infarkt,až je budete z těch ministerstvem financí posvěcených zlodějů vymáhat.

   No to je asi tak v kostce vše a varování ostatním – důchodkyně Alena Kubičková

  • #2736 Odpovědět
   Vodák
   Host

   Od 1.4.2010 jsem si sjednal Penzijní připojištění které jsem řádně
   platil.Poté jsem byl propuštěn z práce protože jsem již důchodce.
   Tak jsem pojištění zrušil k 1.4.2010 jelikož bych ho neměl z čeho
   platit.Dostal jsem odbytné které bylo menší než jsem tam naspořil.
   Ptal jsem se ve spořitelně proč? Bylo mě řečeno,že jsem nedodržel
   dobu po kterou jsem spořit.V dopise který jsem obdržel nic takové-
   ho psáno není.Pro pana úředníka by to byla asi dřina kdyby to měl
   zdělit.Proto ještě jeden takový kiks a odcházím k jiné bance,Spoři-
   telna je banda největších žiďáků a vydřiduchů.Vodá

  • #2737 Odpovědět
   Lenka
   Host

   Mám stejné zkušenosti.Spoření platím skoro rok,jsem v důchodu.Teď mi už na placení nezbývá a chci to zrušit a zaslat naspořenou částku,ale bylo mi sděleno,že zaplatím 800 korun a ještě není jisté,jestli mi něco vůbec vrátí.Jsou to zloději,jaké jsem ještě naviděla.To bych udělala líp,kdybych se upsala čertu.Napsala jsem jim,že pokud mi naspořenou částku nevrátí,tak to budu považovat za zpronevěru.Zloději!

  • #2738 Odpovědět
   Jirka
   Host

   penzijní spoření lze vybrat pouze po 15letech polovinu částky bez ztráty státních příspěvků, pak celou částku při splnění dvou podmínek 1) 60měsíců placení 2) věk pojištěného přesahuje 60let a jinak vybíráte bez státních příspěvků. Ale pokud nejste schopni platit tak u PP není povinnost platit ale 60měsíců doporučuji platit aby Vám později částku vyplatili.

  • #2739 Odpovědět
   Pavel Stárek
   Host

   Při odchodu do důchodu jsem vybral celou naspořenou částku.
   Nyní jsem uzavřel u ČS novou smlouvu – k 1.12.2012.
   Po kolika letech budu moci případně opět vybrat naspořenou částku samozřejmě se státním příspěvkem. Děkuji Stárek

  • #2740 Odpovědět
   Hanka
   Host

   Dobrý den, máte někdo zkušenost z reinvesticí smluv? Kamarádka podala žádost poslední dny v listopadu, ale do systému to načetli aý v prosinci, takže výpověď neuznali podle starých pravidel a peníze poslabné na novou smlouvu připsali na starou. Stížnost zamítli. Nyní požádla o to samé znovu, nová smlouva dorazila, ale výpověď ne, takže nová smlouva neplatí a výpověď úrpstě zase neplatí. Stalo se to někomu? Papíry, které sepisovali na pobočkách neuznávají, prý to prostě nebylo včas doručeno k nim a konec.

  • #2741 Odpovědět
   jiří bláha
   Host

   dobry den chtel jsem se zeptat nedavno mi jeden odbornik na finance poradil ze muzu vzit muj prispevek ktery posilam na penzijni fond a dat ho jinam kde se lepe zvyhodni a ze mi zamestnavatel bude dal posilat svuj prispevek na penzijni fond.chtel jsem se zeptat jestli je to pravda zatim jsem vsude slysel ze se musim sporit minimalne 500 mesicne aby mi zamestnavatel taky neco prispival.dekuji

  • #11635 Odpovědět
   Kamila
   Host

   Dobry den mam dotaz v srpnu to bude 5let co si platim penzijní.Chtela bych to vypovědět co mě vše ztrhnou.Děkuji

  • #15589 Odpovědět
   Jana Šigutová
   Host

   Dobrý den, chci ukončit penzijní připojištění,které platím od 1.10.2009. Ke dni 31.12.2017 jsem ukončila služební poměr a od 1.1.2018 jsem vedena v evidenci ÚP, čili už je pro mně bezpředmětné platit PP. Prosím sdělte mi,jaké jsou podmínky ukončení. Děkuji Jana Šigutová

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Penzijní připojištění u České spořitelny zkušenosti
Informace o uživateli: