Druhý pilíř důchodového spoření

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Filip a poslední změna proběhla 10 let, 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1257 Odpovědět
   Roman
   Host

   Dobrý den, vstoupil jsem do II.pilíře důchodového pojištění, ovšem teď si myslím, že jsem neudělal dobře. Takže nevíte někdo, zda-li se tato pojistka vypovědět, když už je registrovaná na finančáku? Na pojišťovně mi řekli, že to už nejde, ale pro jistotu se ještě tady zeptám, jestli to není nějak možné. Předem děkuju

  • #1258 Odpovědět
   Jan
   Host

   2. pilíř především není pojistka a buď rád , že ho máš, je to nejlepší spoření na důchod, jaký kdy stát mohl nabídnout.

  • #1259 Odpovědět
   Roman
   Host

   Sorry mělo tam být spoření 🙂 Všichni říkaj, že to zas tak výhodný není, možná tak pro ty, co mají vyšší příjmy.

  • #1260 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   a to Vám řekl kdo? Mám dávat 5% ze své mzdy (2+3%) a nemít možnost rozhodnout, kdy si spořené prostředky můžu vybrat? Proč se mám spoléhat na stát a být závislý na tom, co si naše "vrchní genialita" ještě vymyslí, aby z nás vytáhla další peníze? Co třeba kombinace 1. a třetího pilíře? Klasický státní důchod + podílové fondy, atd. Výsledek je totiž pak trochu někde jinde.

   Přeji příjemný den.

  • #1261 Odpovědět
   misacek
   Host

   II.pilíř je zatím to nejlepší, co mohla vláda vymyslet. Aspoň si zachráníte 3% z odvodů…:-)

  • #1262 Odpovědět
   Filip
   Host

   dobrý den Tomáši,
   skvělá demagogie. Koukal jsem na Vaše další komentáře a přeji si, aby Vás nikdo nebral vážně. Fakt se v tom nevyznáte, raději běžte zpátky ke svému řemeslu.

   Ikdyž má druhý pilíř ještě spousty nedostatků, je to nejlepší spořící produkt na trhu. To, že jsou vůči němu Češi skeptičtí je jen tím, že je za něj malá provize a společnosti, které by ho měli zprostředkovávat, raději volí lépe provizované IŽP nebo podílové fondy a přiživují negativní kampaň. Ruku v ruce s tím jdou levicoví politici, který financím nerozumí a jen populisticky slibují, že se o lidi postarají (ikdyž demografický vývoj společnosti mluví jinak). No a pak se toho chytnou další chytráci (jako vy), jenom proto, aby neztratili tvář. Mimochodem ze svého dávám pouze 2% z hrubé mzdy (odečítáno z čisté). Žádných 5%. Zbylé 3 % z hrubé mzdy mám velmi malou šanci někdy vidět. Účast ve druhém pilíři přinese důchod mnohem pravděpodobněji než povinná účast v prvním pilíři.

   Filip

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Druhý pilíř důchodového spoření
Informace o uživateli: