Spočítejte si cenu úrazového pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Autoškola s úrazovým pojištěním

Podle novely zákona o autoškolách je každý žák povinen odjezdit několik jízd na motorce sám, zatímco instruktor ho doprovází na vlastním stroji. Autoškoly nyní stojí před otázkami, jak zajistit svým žákům co největší bezpečnost a kdo odpovídá za případnou škodu, kterou žák na motorce způsobí. Pro výuku v autoškole je platné pojištění motorových vozidel. Ale co když si žák při výuce přivodí úraz? Česká pojišťovna na změnu reaguje novým úrazovým pojištěním, v rámci kterého při výuce v autoškole neuplatňuje výluku na řízení bez řidičského oprávnění. Nově také rozšiřuje pojistné krytí úrazového pojištění při pojištění motorových vozidel.

Česká pojišťovna přináší autoškolám produkt poskytující ochranu pro jejich žáky i v případě úrazu, který si způsobí při výuce.

Úrazové pojištění pro autoškoly lze využít samostatně, či v kombinaci s pojištěním motorového vozidla – tedy spolu s povinným ručením a havarijním pojištěním. Novinkou je skutečnost, že pojištění nevylučuje z plnění osoby bez řidičského oprávnění, vše je navíc v ceně pojistného. Úrazově se lze pojistit na dobu nezbytného léčení úrazu, proti trvalým následkům i na hospitalizaci následkem úrazu. „Například v případě natržení kolenního vazu bez trvalých následků dostane žák kompenzaci 9 450 korun. V mezním případě trvalého upoutání na invalidní vozík bude mít nárok na více než 330 000 korun,“ doplňuje Markéta Škvorová

Až úspěšně splníte autoškolu a budete majitelem řidičského oprávnění třeba právě na motorku, následně budete chtít vyzkoušet již mimo autoškolu, je možné si také uzavřít úrazové pojištění jednoduše online.

Chystáte s novým řidičským průkazem vyrazit ihned na závodní okruh nebo si vypůjčit motorku, případně si zajezdit na čtyřkolce v terénu, pak si raději současně sjednejte úrazové pojištění krátkodobé, které vám tyto radovánky pojistí a to třeba jen na víkend.

Mezi sporty najdete:

  • jízda na závodním okruhu (auto, motocykl)
  • motokros
  • jízda na čtyřkolce do 250 ccm
  • plochá dráha
Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 6 měsíci.
Odpověď na téma: Autoškola s úrazovým pojištěním
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku.