Pojištění majetku online

Neriskujte, pojistěte svůj majetek. Ceny již od 300 Kč na rok

Spočítat cenu

Česká Pojišťovna a.s.

Tradice České pojišťovny se odvíjí od roku 1827. Tato instituce, která zpočátku nabízela pouze pojištění proti požáru, později změnila svůj název na První českou vzájemnou pojišťovnu. V druhé polovině 19. století již byla První česká vzájemná pojišťovna tak silná instituce, že jí neotřásly ani náhrady škod po řadě velkých požárů koncem století včetně vůbec největší pojistné události v 19. století, jíž byl požár rozestavěného Národního divadla.

Počátkem 20. století začala První česká vzájemná pojišťovna nabízet svým klientům také životní pojištění, pojištění proti vloupání a pojištění zákonné odpovědnosti a úrazu.

Po roce 1948 vznikla jediná Československá pojišťovna, která si monopolní postavení držela až do roku 1991, kdy byl zákonem o pojišťovnictví otevřen trh a umožněn vstup dalších pojišťoven. Do konce roku 1999 vzniklo na českém trhu 42 pojišťoven.
Česká pojišťovna je univerzální pojišťovnou s dlouholetou a bohatou tradicí v životním i neživotním pojištění. Od znovuzavedení konkurenčního prostředí v r. 1991 je největší pojišťovnou na českém pojistném trhu.

Aktuálně byla dokončena poslední fáze odkupu zbývajícího menšinového podílu v Generali PPF Holdingu. Generali se tak po rozhodnutí Skupiny PPF odprodat zbývající podíl stává stoprocentním vlastníkem holdingu. V této souvislosti dochází také k přejmenování společnosti na Generali CEE Holding B.V., jehož je Česká pojišťovna součástí.

Diskuzní fórum o České pojišťovně

Pojištění.cz Fóra Pojišťovny Česká pojišťovna

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 témat - 1. až 8. (z celkem 8)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 témat - 1. až 8. (z celkem 8)
Vytvořit nové téma ve fóru „Česká pojišťovna“
Informace o uživateli: