UNIQA pojišťovna posiluje na českém trhu

Za prvních šest měsíců tohoto roku předepsala UNIQA pojišťovna na pojistném celkem 3,132 miliardy korun a posílila o 6,01 %.

Většinová část pojistného (82 procent) připadla na neživotní segmenty. Ty navýšily předepsané pojistné o více než 8 % na celkových 2,554 miliardy korun, čímž UNIQA vykázala nejvyšší meziroční dynamiku mezi velkými pojišťovnami. Tržní podíl UNIQA v neživotních odvětvích narostl už na 6,5 %. Nejvíce se dařilo v povinném ručení (+ 10,6 %) a havarijním pojištění (+ 16,7 %).

Životní pojištění přispělo celkem 578 miliony korun. Zatímco jednorázově placené životní pojistné za prvních šest měsíců roku meziročně s ohledem na současné podmínky na finančních trzích výrazně ztratilo (- 34 %), běžně placené pojistné, které je pro UNIQA nosnou částí, vzrostlo o půl procenta. Tržní podíl UNIQA v životním odvětví činil 2,5 %.

Celková škodovost byla i přes škody způsobené nepříznivým počasím na konci května a počátkem června na solidní úrovni 56 procent, což zhruba odpovídá i loňské hodnotě. Nejvyšší škodovost se letos projevovala v pojištění odpovědnosti (meziročně se zvýšila prakticky na dvojnásobek); v řádu procent narostla i v cestovním pojištění a pojištění majetku.

Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci června 2016 celkem 770.000 pojistných smluv – meziročně o 6,1 % více. Nejvíce přibylo nových smluv povinného ručení.

UNIQA pojišťovna působí v rámci evropské skupiny UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni.

Společnost www.POJISTENI.cz, a.s. má v nabídce 100% online tyto produkty :

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 9 měsíci.
Odpověď na téma: UNIQA pojišťovna posiluje na českém trhu
Informace o uživateli:
Aktuality a informace