Články

Pojištění registračních značek na přání

3.3. 2016 2 komentáře Havarijní pojištění, Zajímavosti

Od 1. ledna 2016 lze na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností požádat o registrační značku na přání. Cena jedné takové značky činí 5000 korun, majitel automobilu tak musí investovat celkem 10 000 korun. Pokud vám ji někdo ukradne nebo ji ztratíte, můžete se s vysněným unikátním nápisem nebo číselným kódem rozloučit. Úřad už vám duplikát značky nevyrobí. Útěchou může být tedy pouze pojištění, které nově nabízí Česká pojišťovna.

Pojištění registračních značek na přání je možné uzavřít jako připojištění k havarijnímu pojištění od 1. března 2016. Pojistná částka je nastavena na deset tisíc korun, aby v případě ztráty pokryla celý obnos, který řidič do značek investoval. Pojištění kryje riziko ztráty, zničení a odcizení jedné nebo obou registračních značek, sjednává se s nulovou spoluúčastí a případná škoda nemá vliv na bonus. Roční pojistné činí 999 korun.

Pojištění.cz Fóra Pojištění registračních značek na přání

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel František Sýkora František Sýkora a poslední změna proběhla před 5 měsíců, 2 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #28912 Odpověď
  Profilový obrázek
  Martin janecek

  Dobry den, cekam na znacku na prani a bylo mi doporuceno abych si pojistil, ale nemam a nechci havarijni
  Jde pojistka udelat?

  Dekuji Janecek

 • #28918 Odpověď
  František Sýkora
  František Sýkora
  Klíčník

  Pane Janečku,
  pojištění zvláštních registračních značek na přání řeší u některých pojišťoven sjednané havarijní pojištění. Poškození a odcizení SPZ na přání tedy lze řešit pouze tímto způsobem, které vy ovšem píšete, že nechcete. Jinou formu pojištění těchto SPZ na POJISTENI.cz nenabízíme.

Odpovědět: Pojištění registračních značek na přání
Informace o Vás: