Články

Pojištění registračních značek na přání

3.3. 2016 2 komentáře Havarijní pojištění, Zajímavosti

Od 1. ledna 2016 lze na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností požádat o registrační značku na přání. Cena jedné takové značky činí 5000 korun, majitel automobilu tak musí investovat celkem 10 000 korun. Pokud vám ji někdo ukradne nebo ji ztratíte, můžete se s vysněným unikátním nápisem nebo číselným kódem rozloučit. Úřad už vám duplikát značky nevyrobí. Útěchou může být tedy pouze pojištění, které nově nabízí Česká pojišťovna.

Pojištění registračních značek na přání je možné uzavřít jako připojištění k havarijnímu pojištění od 1. března 2016. Pojistná částka je nastavena na deset tisíc korun, aby v případě ztráty pokryla celý obnos, který řidič do značek investoval. Pojištění kryje riziko ztráty, zničení a odcizení jedné nebo obou registračních značek, sjednává se s nulovou spoluúčastí a případná škoda nemá vliv na bonus. Roční pojistné činí 999 korun.

Pojištění.cz Fóra Pojištění registračních značek na přání

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázekErinWah a poslední změna proběhla 6 hodinami, 52 minutami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #28912 Odpovědět
   Profilový obrázekMartin janecek
   Host

   Dobry den, cekam na znacku na prani a bylo mi doporuceno abych si pojistil, ale nemam a nechci havarijni
   Jde pojistka udelat?

   Dekuji Janecek

  • #28918 Odpovědět

   Pane Janečku,
   pojištění zvláštních registračních značek na přání řeší u některých pojišťoven sjednané havarijní pojištění. Poškození a odcizení SPZ na přání tedy lze řešit pouze tímto způsobem, které vy ovšem píšete, že nechcete. Jinou formu pojištění těchto SPZ na POJISTENI.cz nenabízíme.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Pojištění registračních značek na přání
Informace o uživateli: