Životní pojištění a výnos z rezerv

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Raidboss a poslední změna proběhla 12 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #2701 Odpovědět
   Milan Šklíba
   Host

   Česká pojišťovna, a.s.
   Spálená 16
   113 04 Praha

   věc: žádost o vysvětlení

   Dne 10. 2. 2001 jsem uzavřel na pobočce vaší společnosti v Pardubicích pojistnou smlouvu č. 6565126728.

   Při sjednání pojistné smlouvy jsem obdržel rozpočet na životní pojištění, kde byl vyčíslen podíl na výnosech z rezerv ve výši 23 615 Kč.
   Při skončení pojištění mi bylo oznámeno, že žádný podíl na výnosech z rezerv neobdržím.

   Z této skutečnosti opět vyplývá, že své klienty podvádíte a dezinformujete a porušujete jak obchodní zákoník, tak zákony regulující podnikání v oblasti pojištění.

   Vzhledem k tomu, že mi nebyl přiznán nárok na podílech z výnosů rezerv je zřejmé, že buď porušujete zákony v tom směru, že neinvestujete, tak abyste pojistné rezervy maximálně zhodnotili, nebo klientům nárok na podíl na zisku upíráte.

   Další možnost je ta, že jste investiční šejdíři, kteří prostředky klientů záměrně znehodnocují. Potom je však předkládání rozpočtů tak, jak byl předložen mně, klamavou reklamou ve smyslu obchodního zákoníků.

   Dovoluji si Vás proto požádat o přesnou specifikaci dluhopisů, které jste nakupovali během trvání pojistné smlouvy a vysvětlení proč jste nenakupovali výnosnější cenné papíry.

   Vzhledem k tomu, že se jedná opakované podivné jednání z vaší strany, žádám o vysvětlení i dalších případů, kdy jsem ze strany vašich zaměstnanců byl zcela záměrně neinformován nebo dezinformován.
   – nebyl jsem informován o tom, že se mění pojistné podmínky v tom směru, že není možné převést rezervu z pojistné smlouvy 3S na pojistnou smlouvu DPP 60, ačkoliv toto bylo možné při jejich uzavření, a když jsem o to požádal, byla moje žádost zamítnuta
   – byla mi nabídnuta „konverze“ pojistných smluv 3 S a DPP 60 a nebylo mi přitom sděleno, že interní úroková míra u nových smluv je 2,4% a u původních byla 4% resp. 7%
   – při skončení pojistné smlouvy DPP 60 mi bylo nabídnuto jednorázové vyrovnání a nebyly mi sděleny další alternativy, které jsou ve všech případech pro pojištěného výhodnější
   – nebylo mi opakovaně zasíláno potvrzení o zaplacení pojistného pro daňové účely, ačkoliv jsem vám předložil rozhodnutí správce daně, že pojistná smlouva je daňově účinná

  • #2702 Odpovědět
   Raidboss
   Host

   Za všechno můžou politici a vlastně stát , který chrání , jen velké společnosti, které uplácejí politiky,aby do těch či onech zákonů nenahlíželi,nevšímali si jejich znění,neupravovali je tak , abz chránili obyčejné lidi.
   Jak jinak si totiž vysvětlit, že vlastně pojišťovny nemají ve smlouvě napsáno to nejvíce důležité,což znamená vlastně to přesně,za jakých podmínek dostanou nebo nedostanou peníze,když chtějí klienti zrušit životní pojištění.

   Prostě je kryjí zákony České republiky, která na své lidi a jejich ochranu z vysoka kašle!!!

   Příklad: pán co ho velice dobře znám nebyl upozorněn,před uzavřením smlouvy na to, že dva,či tři a nebo více či méně let nesmí rušit Životní pojištění ani kdyby tam měl 200 000 kč,protože o ně vlastně příjde.
   Další věc: Pojišťovny se nejraději vymlouvají na makléře, který pojistku uzavíral, protože není jejich zaměstnancem a podmínky nim uzavřené smlouvy jsou jinačí,nežli samotné pojišťovny.

   Poslední co bych chtěl vzkázat je to…. Občané ČR nespoléhejte na náš stát,protože je to jeden velký plivanec sobeckých a skorumpovaných politiků,kterým je krom jejich příjmů úplně jedno,že zákony dnes kryjí jen ty bohaté,protože naší politici bohatí na úkor nás jsou. Dejte si raději peníze do stružoku,či pod polštář…tam je najdete a hlavně bez poplatku a celé….Raidboss…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Životní pojištění a výnos z rezerv
Informace o uživateli: