Spočítejte si cenu pojištění odpovědnosti v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

V létě již 1500 výjezdů záchranářů v horách

Mnoho Čechů letos rozhodlo strávit svou letní dovolenou na horách. České, slovenské i rakouské hory tak zažívají velký příval turistů, s čímž souvisí i nárůst počtu zranění, která si lidé na horách způsobí. Nejčastějším důvodem úrazu je pád z kola, při kterém dojde k poranění nohou a rukou. Přímo na teto druh sportu si můžete sjednat krátkodobé úrazové pojištění pro cyklisty. Trend letních pobytů na horách zaznamenala i Slavia pojišťovna. Ta v rámci cestovního pojištění eviduje nárůst počtu klientů mířících na dovolenou do Tater nebo do Alp. Úměrně s počtem návštěvníků hor rostou také kompenzace za lékařská ošetření. Úrazy z hor se přitom liší od tradičních letních komplikací hlášených z přímořských destinací a mnohdy bývají vážnější.

„V létě si lidé v horách většinou poraní ruce a nohy, nejedná se však tak často o zlomeniny, jako v zimních měsících, ale jde spíše o tržné rány, pohmožděniny nebo poranění kloubů způsobené např. při pádu z kola. I když průběžně přibývá cyklistů s přilbou, která je v horském prostředí obzvlášť důležitá, stále bohužel dochází také k nebezpečným zraněním hlavy. Těch jsme během letní sezóny ošetřili už přes 350,“ říká Jiří Brožek, náčelník HS ČR.

Údaje Horské služby potvrzuje i Jan Vlček, obchodní ředitel Slavia pojišťovny: „V letošním roce jsme v rámci cestovního pojištění zaznamenali vzrůstající počet zranění, která si naši klienti způsobili ve slovenských a rakouských horách. Nejčastěji se jednalo o následky pádů z kol a následná chirurgická ošetření.“ Pojišťovna zaznamenala také případy, kdy cyklista zranil další osobu a musel uhradit způsobenou újmu. V podobných situacích dochází k plnění v rámci pojištění odpovědnosti.

Během letošního léta už v našich horách došlo také k několik vážným případům, 74 pacientů muselo být ošetřeno v bezvědomí, často je také nutný zásah vrtulníku, ošetření během léta vyžadovala také zranění 9 paraglidistů a 8 horolezců.

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let, 6 měsíci.
Odpověď na téma: V létě již 1500 výjezdů záchranářů v horách
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Jste připraveni na velké mrazy?

Škoda způsobená mrazem Pojištění proti zamrznutí vodovodních trubek je specifický druh pojištění, který pokrývá škody způsobené zamrznutím a následným prasknutím vodovodních trubek ve vaší domácnosti

Celý článek »
Pojištění odpovědnosti vysokozdvižný vozík

Pojistka na blbost v zaměstnání

Věděli jste, že zaměstnavatel má právo na Vás požadovat až 4,5 násobek Vašeho platu, pokud způsobíte v zaměstnání škodu? A přesně pro tyto případy je zde pojistka na blbost (pojištění odpovědnosti) za škody způsobené zaměstnavateli. Zákoník práce hovoří jasně a občas máme všichni „den blbec“, kdy se pokazí všechno, co může a velká škoda se pak stane, ani nevíme jak…

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.