Články

Při nehodě buďte obezřetní komu co podepíšete

10.12. 2015 Žádné komentáře Povinné ručení

Kvůli stresu při nehodě či poruše vozu jsou motoristé náchylnější k využití nevýhodných služeb. Téměř polovina (45 %) řidičů by v případě dopravní nehody uvažovala o využití nevyžádané nabídky asistenčních služeb od tzv. „lovců nehod“, vyplývá z průzkumu Linky pomoci řidičům 1224 mezi tisícovkou motoristů.

Průzkum také ukázal, že 27 % řidičů byly přímo na místě nehody či poruchy vnucovány nějaké služby lovci nehod. V některých případech bylo dokonce požadováno podepsání plné moci pro zajištění opravy a následné jednání s pojišťovnou, díky čemuž motorista zcela ztratil kontrolu nad situací ve prospěch lovce nehod. Snadnější kořistí jsou ženy, které o praktikách lovců nehod slyšely méně často než muži. S tím souvisí i to, že více žen (52 %) než mužů (36 %) by podle průzkumu uvažovalo o využití nabídky lovců nehod.

Hlavní je nic nepodepisovat

Odolat nátlakovým praktikám ve stresu po nehodě je náročné. „Při nehodě dochází u účastníků k akutnímu negativnímu stresu, což má vliv na myšlení, emoce, chování i organismu. V takovém stavu nejsou řidiči mnohdy schopni jednat racionálně a snadno podléhají nátlaku lovců nehod,“ vysvětluje dopravní psycholog Michal Walter. Podle něj by řidiči měli ihned po incidentu volat asistenční společnosti své pojišťovny, jejíž služby mají mnohdy předplacené v povinném ručení či havarijním pojištění. „Je potřeba důsledně a důrazně odmítat nabídky lovců nehod a nenechat se přemluvit k podepsání jakékoliv smlouvy. Nejlepší je volat profesionální pomoc linky 1224 a případné samozvané asistenční službě říct, že již mám vše zařízeno,“ dodává Walter

zdroj: Česká kancelář pojistitelů

Pojištění.cz Fóra Při nehodě buďte obezřetní komu co podepíšete

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let, 1 měsícem.
Odpověď na téma: Při nehodě buďte obezřetní komu co podepíšete
Informace o uživateli: