Články

Přes 20 milionů smluv v neživotním pojištění

22.12. 2015 Žádné komentáře Pojištění majetku, Povinné ručení, Životní pojištění

Podle aktuálního průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti mají nějaký pojistný produkt sjednány tři čtvrtiny Čechů :

  • životní pojištění má jen 39 %
  • domácnost chrání respondenti ve 43 %
  • auto má formou povinného ručení a havarijního pojištění zajištěno 61 %

Na 5,5 milionů ekonomicky aktivních Čechů je uzavřeno více než 20 milionů smluv neživotního pojištění a téměř 6 milionů smluv chránících život a zdraví.

Životní pojištění

Odborníci radí uzavírat pojištění nejméně na trojnásobek, ideálně na pětinásobek ročního příjmu. Češi by se podle těchto propočtů měli pojistit na nejméně 700 tisíc korun, což odpovídá aktuální tříleté čisté mzdě bez daňových úlev. Ve skutečnosti tomu tak ale není a podle průzkumů NN i dat z trhu se tato částka pohybuje jen okolo 200 tisíc korun.

Dobře na tom nejsme ani při pohledu na podíl výdajů na životní pojištění na HDP. V Evropě činí tento podíl 4 %, v USA 3,2 % a ve Velké Británii dokonce 8,8 %, u nás to je jen 1,7 %,“ vysvětluje Kateřina Štěrbová a dodává: „Nejsme v tom ale sami, podobně se k životnímu pojištění staví i Poláci, Bulhaři nebo Rumuni, dobře na tom nejsou ani Maďaři. Jako důvod pro sjednání životního pojištění 75 % Čechů uvádí právě zajištění blízkých a rodiny proti nečekaným událostem, 40 % to vnímá dokonce jako hlavní impuls“

Pojištění.cz Fóra Přes 20 milionů smluv v neživotním pojištění

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let.
Odpověď na téma: Přes 20 milionů smluv v neživotním pojištění
Informace o uživateli: