Články

Dronů létá mnoho, ale pojištění většinou nemají

17.8. 2015 Žádné komentáře Pojištění odpovědnosti

Trávíte slunné letní dny fotografováním nebo natáčíte video se svým dronem? Možná vás překvapí, že pro jakékoli komerční využití vašeho letounu byste měli mít sjednané „povinné ručení“

Allianz pojišťovna již čtvrtým rokem nabízí speciální pojištění nejen majitelům komerčně využívaných strojů, ale i těm, kteří je používají čistě pro rekreaci. V této kategorii je zatím pojištění povinné jen v případě, že dron váží více než 20 kg. Pojistit si samozřejmě můžete i menší nekomerčně využívané stroje, což se vám může hodit třeba o dovolené. Smlouva totiž platí pro celou Evropu.

Přestože drony malých rozměrů se dnes v médiích objevují hlavně v souvislosti s tématem možné ztráty soukromí nebo teroristických útoků, riziko nechtěného poškození cizího majetku či zdraví se nevyplácí bagatelizovat, a to i s ohledem na zvýšení částek za odškodnění fyzické a psychické újmy, které loni přinesl nový občanský zákoník.

Tisková zpráva Allianz

Pojištění.cz Fóra Dronů létá mnoho, ale pojištění většinou nemají

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let, 5 měsíci.
Odpověď na téma: Dronů létá mnoho, ale pojištění většinou nemají
Informace o uživateli: