Povinné ručení online

Povinné ručení pro Volkswagen Golf

Uvažujete o nákupu Volkswagenu Golf nebo již vlastníte toto vozidlo a sháníte jen povinné ručení nebo havarijní pojištění?

Historie modelu

Golf je symbolem dlouholeté historie modelu značky Volkswagen. Vyrábí se již mnoho generací a to od roku 1974. První generace musela navázat na fenomenální model Volkswagen Brouk, což se podařilo. Další generace narostla do větších rozměrů a u dalších se objevuje i sportovní verze R32, která jako první použila dvouspojkový automat DSG. Od roku 2012 se vyrábí Golf na platformě MQB, nejdůležitější konstrukční celek koncernu, které se používají i u Octavie, Passatu, Ibizy, A3, Beetlu, Scirocca, Pola, Fabie, Tiguanu, Sharanu, Rapidu a další modely. V řadě se objevuje i čistě elektrický e-Golf. Jde o nejprodávanější vůz v Evropě.

Názory majitelů

Po celém internetu kolují různé recenze Golfů a názory majitelů. Je jich tolik, že vám můžeme spíše dáti seznam odkazů na zajímavé stránky o tomto modelu, recenze a články o Volkswagen Golf . Osmá generace Golfu testy. Nejzajímavější informace o autech Golf, od první, až po generaci nejnovější z roku 2021.

Zajímavosti o modelu

Poslední modely mají spousty moderních vychytávek od plně digitální přístrojové desky, až po veškeré ovládací prvky v dotykovém provedení. Za zmínku stojí systém Travel Assist, který se aktivuje tlačítkem na volantu. Udržuje Golf uprostřed jízdního pruhu a díky adaptivnímu tempomatu také volí správnou rychlost. Dodržuje odstup od vozu jedoucího před, sleduje dopravní značky a aktuálně povolenou rychlost. Popojíždění v koloně velice usnadní, umí řídit úplně sám. U automatické převodovky je ovládacím prvkem minimalizovaný „ovladač“ uprostřed tunelu. K nejnovějšímu model Golfu už nebudete potřebovat klíče. Klíč nahradí mobilní telefon s NFC.

Prvky, které stojí za to si promyslet

  • Vyhřívaný volant
  • Matrix LED přední světla a zadní LED světla s dynamickým blinkrem
  • Zpětná kamera
  • Adaptivní tempomat ACC v kombinaci s technologií Car2X
  • Zimní výbava I – vyhřívaná přední sedadla
  • a další, určitě naleznete rady u vašeho prodejce Volkswagen

Jakou výbavu s sebou

  • lékárnička – nové předpisy upravují obsah lékárničky
  • reflexní vesta –  vozit s sebou reflexní vestu
  • zelenou kartu – doklad o zaplaceném povinném ručení, nyní už může být jen na bílém papíře, můžete si tedy vytisknout na běžný papír
U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku, žádná fyzická kontrola stavu vozidla.