Povinné ručení online

Povinné ručení pro Škoda Fabia

Uvažujete o nákupu menšího vozu Škoda Fabia nebo Fabia Combi nebo již vlastníte toto vozidlo a sháníte jen povinné ručení nebo havarijní pojištění?

Historie modelu

Nástupcem Škoda Felicie se v roce 1999 stala Fabia. V roce 2012 jich bylo vyrobeno více jak tři miliony. Fabia byla a dále je hojně využívána jako firemní vozidlo. V roce 2020 již modely nabízejí nejmodernější technologie, které dříve mohl majitel zaznamenat od střední třídy. Zajímavostí jsou LED světlomety již v základních výbavách a bezpečnostní prvky jako je Front Assist (automatické nouzové brzdění) či bezklíčové startování.

Názory majitelů

Ve starších modelech Fabií se stal motor 1.2 HTP lidovou zábavou v komentářích na internetu. Jednalo se o jeden z prvních základních motorů, který byl hodně nekultivovaný, a tím se i hodně zanesl do povědomí řidičů jako nevýkonný a hlučný. Navíc ani spotřeba nebyla nejlepší.

Novější modely mají sice stejné nebo podobné označení, ale již se jednalo o zcela novou technologii. Nejnovější modely se bohužel opět potýkají s nevlídnou odezvou lidí, a to z důvodu, že již není možné v ceníku najít oblíbené čtyřválce, ale pouze tříválcové motory. Ovšem sluší se podotknout, že mnoha novým majitelům vyhovují. Jedná se o jednotky přeplňované, které mají i vyšší výkony s tímto nízkým obsahem tříválce.

Zajímavosti o modelu

Určitě zajímavostí jsou úspěchy Fabie jako sportovního vozu, kdy Fabia Motorsport získala v motoristickém sportu s týmem Škoda Motorsport několik vítězství na prestižních soutěžích. Již od modelu Fabie WRC, S2000, R2 až po R5 je často na prvních místech v soutěžích rallye

Fabia má několik provedení v designových paketech. Jako zajímavé se jeví provedení Monte Carlo, kde kromě pár detailů na karoserii a speciálních kol se jedná i o sportovní sedadla a zajímavé detaily v interiéru.

Jakou výbavu s sebou:

  • lékárnička – nové předpisy upravují obsah lékárničky
  • reflexní vesta –  vozit s sebou reflexní vestu
  • zelenou kartu – doklad o zaplaceném povinném ručení, nyní už může být jen na bílém papíře, můžete si tedy vytisknout na běžný papír
Facebook
Twitter
Email
U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku, žádná fyzická kontrola stavu vozidla.