Povinné ručení online

Povinné ručení pro Škoda Octavia

Uvažujete o nákupu Škody Octavia, Octavia Combi nebo již vlastníte toto vozidlo a sháníte jen povinné ručení nebo havarijní pojištění?

Historie modelu

Tento vůz je pro Čechy jedním z symbolů ideálního vozu. Octavia je název, který se objevoval již v minulosti, a nyní tyto Octavie patří mezi cenné veterány. Od řady 1 (první generace) v roce 1996 se událo již mnoho změn v designu i provedení motorizací.  V roce 2021 je nejnovější řadou Octavia páté generace. 

Názory majitelů

Na českých silnicích potkáváme denně, proto i množství názorů a zkušeností s tímto vozem je obrovské. Určitě nezmíníme všechny názory, ale nějaké rádi přidáme. V provedení krátkém nebo Combi je obrovský zavazadelník, to je hlavní výhodou těchto vozů. Dlouholeté zkušenosti s řadou 1, lidově „jednička oktávka“, až po následné modely vždy u Čechů vyvolají mnoho názorů. Snad není nikdo, kdo by neznal tento vůz a neměl nějakou zkušenost, nebo alespoň neslyšel nějaké vyprávění. 

Nejdiskutovanější jsou pohonné jednotky diesel, kdy se nejčastěji v dobách dřívějších řešilo turbodmychadlo, někdy zase následně druhy dieselu po změnách motorů na technologie PD atd. U nejmodernější modelové řady naopak je nejdiskutovanější benzín, a to z důvodu montáží tříválcových jednotek, které nejsou vůbec vnímány jako dobré. Jenže často je to jen o určitém pohledu člověka, který ani toto auto nevlastnil, a v recenzích tyto motorizace nejsou až takovým  problémem. Zde se opravdu jedná spíše o strach z nezvyklého řešení.

Motorizací je za dobu výroby tolik, že nelze ani říci, co je nejlepší variantou při výběru nového vozu, případně ojetého v autobazaru, a hlavně každá modelová řada měla své plusy a mínusy. Ideálním je si přečíst přímo recenze majitelů na různých fórech (Škoda Home fórum). Dříve vychvalované 1.9 diesely dnes nahrazují benzínové jednotky a nejmodernějšími vychytávkami pod kapotou, jako jsou plug-in řešení, kombinace běžného motoru s elektropohonem až po čistě elektromobil. V globálu jde ale říci, že se jedná o velmi oblíbený vůz.

Zajímavosti o modelu

Poslední řada Škody Octavia z modelové řady 2020 je moderním pojetím vozu, nejen designem, ale i technologie jsou již v tak velkém rozsahu, že můžete jen vzpomínat na základy ve výbavách Octavií let minulých. Ovládací tlačítka nahrazují dotykové plochy a vše se již odehrává jen na softwarové komunikaci. Pátá generace je tak lidově „prošpekovaná“ takovým množstvím elektroniky, že nezbývá než si před nákupem vozidlo zapůjčit u prodejce a vše si vyzkoušet na vlastní kůži.

Jakou výbavu s sebou

  • lékárnička – nové předpisy upravují obsah lékárničky
  • reflexní vesta –  vozit s sebou reflexní vestu
  • zelenou kartu – doklad o zaplaceném povinném ručení, nyní už může být jen na bílém papíře, můžete si tedy vytisknout na běžný papír
Facebook
Twitter
Email
U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku, žádná fyzická kontrola stavu vozidla.