Povinné ručení online

Povinné ručení pro Volkswagen Tiguan

Uvažujete o nákupu SUV? Co takhle třeba Volkswagen Tiguan. Nebo již vlastníte toto vozidlo a sháníte jen povinné ručení nebo havarijní pojištění?

Historie modelu

Tento vůz kategorie SUV se začal vyrábět od roku 2007. Brzy se stal nejoblíbenějším SUV v Evropě. Design Tiguanu se opravdu povedl, trend oblíbenosti vozů SUV je patrný v množství prodaných vozů i ostatních značek tohoto segmentu vozů, nicméně Tiguan žebříčky v poslední době vede.

Motorizace zůstává převažující s dieselem 2.0 TDi. Pomalu se začíná prosazovat i benzín 1.5 TSi, 1.4 TSi. Další motorizace jsou k výběru v mnoha variantách výkonu, a tak si určitě vyberete. Modelová řada roku 2021 má v nabídce nový plug-in hybridní pohon, Tiguan eHybrid ve dvou výbavových liniích Elegance a R-Line.

Názory majitelů

Dle uživatelů Tiguanů se nejvíce zmiňuje design, hlavně provedení R-Line a u novinek 2021 i model R. Jako u Touranu, i když není tak variabilní, je stále dostatek místa mezi zadními sedadly. Vyrábí se i 7mi místná verze u provedení Allspace, vhodná zejména pro rodinu, protože místa na sedačkách 6 a 7 je poměrně malá, hodí se spíše pro děti.

Dalším velice příjemným požitkem z jízdy je také velký výhled řidiče i ostatních cestujících a pohodlné nasedání do vyššího vozu. Výborná je možnost použití stolečků na opěrkách sedadel, bohužel toto již u modelové řady 2021 nebývá standardem, což je hodně diskutováno jako krok špatným směrem. Ocenily zejména děti při delších cestách, pohodlně se mohly nasvačit nebo si na stoleček umístit tablet a sledovat oblíbené filmy. Automatická převodovka DSG je nejčastějším požadavkem kupujících, nicméně i manuální převodovka je možná vybrat z konfigurátoru/ceníku. Co se týká mobilních technologií, tak jak s Android, tak s Apple, funguje připojení bez problémů.

Zajímavé je provedení krátké a dlouhé, to často uživatelé zpočátku ani nevěděli, že vůbec existuje. Jedná se o provedení krátké (běžný/klasický Tiguan) a pak Tiguan Allspace, který je prodloužený s prodlouženým rozvorem náprav a také disponuje větším prostorem kufru, je vyšší i co se týká podvozku.

Zajímavosti o modelu

Poslední modely Tiguan i Touran mají spousty moderních vychytávek pro zvýšení komfortu cestujících, které nejen zjednoduší řízení vozu, ale často dokáží i zabránit případné havárii. Pokud si vybíráte nový vůz, máte to snadnější, vyberete si co je pro vás vhodné v konfigurátoru. Pokud kupujete Tiguana staršího, pak jde často o stupeň výbavy, která je v nabídce. Doporučení je, pokud chcete co nejvíce výbavy, vybírat řadu HighLine, která již obsahuje nejvyšší prvky výbavy.

Nejnovější benzínové modely jako u Touranu disponují vypínáním válců (u benzínu), kdy tak dochází k úsporám na palivu. To je pro spořivé zajímavý argument proč se přiklonit k benzínu a ne k tolik oblíbenému dieselu. Ukazuje se, že s lehkou nohou na pedálu i u SUV opravdu funguje. Dokážete jezdit úsporně s poměrně velkým vozem řady SUV i s benzínovým motorem, a to za spotřeby v hodnotách dieselu.

Pokud chcete opravdu sportovního Tiguana, pak se podívejte na provedení R. Tiguan s výkonem 320 koní (235 kW) a 420 Nm točivého momentu je prostě střela. Prostřednictvím vylepšeného systému 4Motion s funkcí vektorování točivého momentu jsou poháněná všechna čtyři kola. O řazení rychlostních stupňů se stará sedmistupňové DSG a zvládne zrychlení 0-100 km/h za 4,9 sekundy a maximálka až 250 km/h. Recenze Tiguan R.

Další oblíbené modely SUV jsou Toyota RAV4, Honda CR-V, Hyundai Santa Fe, Kia Sportage, Peugeot 2008, Renault Captur, Suzuki Vitara, Škoda Karoq, Škoda Kodiaq jsou alternativou Tiguanu. Další vozy SUV jsou již ve vyšší kategorii, jako jsou BMW X5, Volkswagen Touareg a další.

Prvky, které stojí za to si promyslet jsou

 • Pohon 4×4
 • Vyhřívané čelní sklo – opravdu skvělé
 • Vyhřívaný volant – nejen dámy určitě ocení
 • LED světlomety s inteligentní funkcí – opravdu skvělé pro noční jízdu 
 • Zpětná kamera – bude se hodit při couvání
 • Volba profilu jízdy
 • Rozpoznávání dopravních značek
 • Easy Open 
 • App-Connect Wireless
 • Koncová LED světla – brzdové světlo LED
 • Adaptivní tempomat s funkcí Front Assist a City-brake
 • Zimní výbava I – vyhřívaná přední sedadla
 • Provedení R-Line nebo vrcholové sportovní R
 • a další, určitě naleznete rady u vašeho prodejce Volkswagen

Jakou výbavu s sebou

 • lékárnička – nové předpisy upravují obsah lékárničky
 • reflexní vesta –  vozit s sebou reflexní vestu
 • zelenou kartu – doklad o zaplaceném povinném ručení, nyní už může být jen na bílém papíře, můžete si tedy vytisknout na běžný papa
Facebook
Twitter
Email
U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku, žádná fyzická kontrola stavu vozidla.