Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Aktivní dovolená s cestovním připojištěním sportů

Běžná dovolená

Při výběru cestovního pojištění je primárně důležité zohlednit, do jaké destinace se lidé chystají odcestovat, v jakých místech se budou pohybovat, a především jaké konkrétní sporty a aktivity plánují provozovat. Pro běžnou dovolenou, při které se lidé věnují rekreačním sportům, jakými je cyklistika, plážový volejbal či plavání, stačí sjednání základního cestovního pojištění. Vztahuje se na většinu standardních sportů, které nejsou provozovány profesionálně. Obsahovat by mělo pojištění úrazu a léčebných výloh, ke kterému lze ještě připojistit odpovědnost či ztrátu zavazadel, zpoždění letu, storno zájezdu a další.

Podstatné je, aby si každý při sjednání cestovního pojištění uvědomil, jaké aktivity bude v průběhu zahraniční dovolené provozovat. Právě tomu je třeba volbu cestovního pojištění přizpůsobit. Pokud například víte, že vás kromě ležení na pláži a výletech po památkách nic rizikovějšího nečeká, postačí klasické cestovní pojištění. Jestliže se ale plánujete věnovat rizikovějším sportům, u kterých je možnost úrazu vyšší, je na místě sjednat odpovídající cestovní pojištění, které v případě nehody pokryje všechna ošetření a léčebné výlohy,“ dle  Slavia pojišťovny.

Nejčastější úrazy

  • záněty uší
  • tržné rány
  • nevolnosti
  • alergické reakce na slunce
  • úpal, úžeh
  • popálení kůže
  • kousnutí hmyzem
  • další úrazy si cestovatelé přivodí především při sportu, zejména cyklistice

Běžnými zraněními jsou tržné rány a zlomeniny končetin, při kterých je už nutné počítat nejenom s hospitalizací v nemocnici, ale ve vážnějších případech také s leteckým transportem. Výdaje za lékařská ošetření se v takových případech mohou vyšplhat až na stovky tisíc.  Jako občané ČR mají ve většině států Evropy nárok na základní zdravotnické ošetření, pojištění se ale nevztahuje na spoluúčast, poplatky, nákup léků. I menší zdravotní problém se tedy bez cestovního pojištění může prodražit.

Aktivní dovolená

Řada Čechů čím dál častěji dává přednost prázdninám s nevšedním sportovním vyžitím a do bližších i vzdálených destinací vyráží za neobvyklými a extrémními zážitky.

V případě, že lidé plánují na dovolené provozovat rizikovější sporty, jakými je vysokohorská turistika, potápění, horolezectví, vodní lyžování, surfování, rafting nebo třeba bungee jumping, je třeba pohlídat, zda sjednané cestovní pojištění kryje úrazy z extrémních sportů, ke kterým může dojit při uvedených aktivitách. Běžné pojištění se na ně totiž většinou nevztahuje a je třeba se připojistit.“ dle Slavia pojišťovny

Mezi nejvíce vyhledávané destinace pro aktivní dovolenou se řadí lokace v Evropě, jakými jsou rakouské a italské Alpy. Češi pak také často navštěvují slovenské Tatry. V seznamu samozřejmě nechybí Chorvatsko, Bulharsko, Egypt a ani exotické destinace.

Jedním z možných řešení pro pojištění aktivní dovolené je cestovní pojištění Svět s připojištěním Aktivity+ od Slavia pojišťovny. „Jak název napovídá, služba je speciálně navržena pro aktivně trávenou dovolenou a vztahuje se například na vysokohorskou turistiku s přiměřenou výstrojí, a to po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách až do nadmořské výšky 4 500 metrů nad mořem. Zahrnuje ale také rekreační sjíždění řek či rafting do 3. stupně obtížnosti, parasailing, bungee jumping či třeba rekreační potápění s přístrojem do hloubky 30 metrů,“ dle  Slavia pojišťovny.

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let, 6 měsíci.
Odpověď na téma: Aktivní dovolená s cestovním připojištěním sportů
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.