Články

Škoda z odpovědnosti i za milion čím dál běžněji

21.10. 2016 Žádné komentáře Pojištění odpovědnosti

Nový občanský zákoník v případě náhrady škod umožňuje požadovat vyšší náhrady. Přibývá tak případů, kdy se lidé domáhají i několikamiliónových odškodnění a to nejen z pojištění odpovědnosti.

V pojištění odpovědnosti ČPP eviduje nejvíce škod z událostí, které způsobí děti, nebo které vzniknou při provozování domácnosti. Řada škod vzniká také při návštěvách mezi přáteli, například poškození tabletů, mobilních telefonů, notebooků a podobně. Vysoké procento oznámených událostí tvoří i újmy zaviněné psy, a to nejen na majetku a zdraví osob, ale také na domácím a hospodářském zvířectvu.

Přestože cena pojištění odpovědnosti z běžného občanského života není nijak vysoká, podle průzkumu České asociace pojišťoven má v současnosti toto pojištění sjednáno jen kolem 30 procent české populace. To je také důvod, proč ČAP v těchto dnech rozjela kampaň s názvem „Den blbec“. A v ní právě upozorňuje na nebezpečí, kdy lidé bez pojištění odpovědnosti mohou krutě doplatit na svoji nešikovnost. Stačí, aby způsobili škodu na majetku a hlavně na zdraví někomu jinému – a finanční problém je na světě.

Pojištění.cz Fóra Škoda z odpovědnosti i za milion čím dál běžněji

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 4 roky, 3 měsíci.
Odpověď na téma: Škoda z odpovědnosti i za milion čím dál běžněji
Informace o uživateli: