Články

Allianz nabízí nové pojištění pro autoškoly

10.5. 2016 2 komentáře Havarijní pojištění, Povinné ručení

Od podzimu smějí vyrážet na silnice sami žáci autoškol, kteří mají praxi na motocyklu a to i jen se vzdáleným dohledem učitele. Nový balíček produktů od Allianz pojišťovny umí snížit dopad škod z těchto i jakýchkoli dalších nehod v rámci výcvikových kurzů. Ochrání majetek i podnikání autoškol, ale také samotné žáky, a to jak v případě lekcí pro motorkáře, tak během hodin věnovaných řízení aut.

Základem je samozřejmě spolehlivé autopojištění. V rámci pojištění motorových vozidel si mohou autoškoly u Allianz sjednat jak povinné ručení, havarijní pojištění a doplňkové pojištění, tak také nadstandardní asistenční služby. Stejně jako ostatní řidiči si i majitelé autoškol mohou vybrat z celé řady produktových variant a poskládat si autopojištění na míru pro svou firmu.

Speciální podnikatelské pojištění pro autoškoly zahrnuje kromě standardního rozsahu odpovědnostních pojistek také krytí škod, ke kterým dojde při teoretické a praktické přípravě řidičů, a to i během výcviku prováděného na cvičišti mimo pozemní komunikaci. Z této pojistky lze rovněž odškodnit žáka autoškoly v případě, že k dané škodě dojde provozem vozidla a žák za ni nijak neodpovídá, tedy pokud nastala třeba z důvodu poruchy vozidla.

Samostatné pojištění osob pro tuto branži vzniklo proto, že autoškoly operují s vyšší mírou rizika, a bylo potřeba vytvořit produkt, který reflektuje i možnost zranění či usmrcení žáka při cvičné jízdě i závěrečné zkoušce. Zahrnuje pojištění denního odškodného žáka, trvalých následků jeho úrazu, pobytu v nemocnici a smrti. S pojišťovnou ho uzavírá autoškola.

Pojištění.cz Fóra Allianz nabízí nové pojištění pro autoškoly

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel František Sýkora František Sýkora a poslední změna proběhla před 3 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • #9435 odpověď
  Profilový obrázek
  Peter Majtán

  Dobrý den,
  chci provozovat vozidlo pro výcvik v autoškole (jako učitel, nikoliv jako provozovatel autoškoly). Zakoupil jsem vozidlo, chtěl bych si rychle sjednat pojištění, ve kterém bude výslovně uvedeno, že je pro tento účel, je to možné? a jaké jsou podmínky, cena a způsob uzavření?
  Děkuji za rychlou reakci, jsem s pozdravem, Majtán.

 • #9436 odpověď

  Dobrý den pane Majtáne,
  dokážete lépe specifikovat jak to myslíte, pokud vozidlo bude použito za účelem autoškoly a vy jste ho zakoupil na ič, pak je to standardní použití pro autoškolu. Nerozumím jak by bylo používáno vozidlo pokud jste učitel a neprovozujete autoškolu ?

Odpověď na: Allianz nabízí nové pojištění pro autoškoly
Osobní informace: