Spočítejte si cenu povinného ručení v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Seznam rizikových míst pro řidiče v ČR

Vůbec nejhorší nový úsek se loni objevil na silnici I/13 v katastru Bílého Kostela nad Nisou a obce Rynoltice v Libereckém kraji. V úseku před rynoltickou místní částí Jítrava došlo během šesti loňských nehod ke třem smrtelným a dvěma těžkým zraněním. Štěstí v neštěstí měli čtyři pasažéři, kteří odsud odešli s lehkými poraněními.

V pořadí druhý nejrizikovější úsek roku 2015 se pak nacházel na komunikaci I/35 v Královéhradeckém kraji – tam, kde tato silnice míjí Podhorní Újezd a Vojice. Jen za loňský rok se zde staly dvě vážné nehody, při nichž na místě zahynul jeden člověk, a šest lidí utrpělo těžká zranění. A trojici nejhorších lokalit doplňuje křižovatka ve Středočeském kraji na silnici I/7 v místech, kde se poblíž Slaného setkává s komunikací I/16. Šest zdejších nehod přineslo jednu oběť a další čtyři lidé tady utrpěli těžká zranění.

Žebříček nových kritických míst dle analýzy Allianz pro rok 2015

 1. silnice I/13, kraj Liberecký, Bílý Kostel nad Nisou, Rynoltice
 2. silnice I/35, kraj Královéhradecký, Podhorní Újezd a Vojice
 3. silnice I/7, kraj Středočeský, Slaný
 4. silnice I/11, kraj Moravskoslezský, Rýmařov
 5. silnice I/44, kraj Olomoucký, Mohelnice
 6. silnice I/34, kraj Pardubický, Vendolí
 7. silnice I/8, kraj Ústecký, Bořislav
 8. silnice I/13, kraj Ústecký, Ludvíkovice
 9. silnice I/16, kraj Středočeský, Židněves
 10. silnice I/38, kraj Vysočina, Jihlava

Detailnější mapa Allianz

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

 • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 3 měsíci, 1 týdnem.
Odpověď na téma: Seznam rizikových míst pro řidiče v ČR
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Velký TP již nebude

Úřady budou vydávat od roku 2024 jen jeden registrační doklad – malý technický průkaz. Kompletní technická specifikace vozidla bude dostupná v digitální podobě. Řidiči se

Celý článek »
U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku, žádná fyzická kontrola stavu vozidla.