Články

Roste zájem o pojištění horních končetin

11.1. 2016 Žádné komentáře Úrazové pojištění

O speciální pojištění horních končetin stojí sice nejvíce zákazníci v dělnických a manuálních profesích nebo specializovaná povolání s převahou úkonů rukama (lékaři, farmaceuti, maséři, malíři, chemici, fotografové, redaktoři, optici nebo zdravotní sestry). Nicméně čilý zájem panuje i u dalších profesí, které už nejsou tak jednoznačně závislé na rukách: obchodníci, stavební dozor, učitelé nebo kontroloři. Naopak docela pochopitelné je velmi četné pojištění rukou žen v domácnosti. Velmi často si ruce pojišťují i studenti – jejich zastoupení ve kmeni se blíží pěti procentům. Zde je třeba ale brát i ohled na sportovní aktivity mladých, při nichž může k úrazu horních končetin snadno dojít.

Před více než třemi roky zařadila UNIQA pojišťovna jako první na českém pojistném trhu do svého komplexního životního programu i speciální krytí pro horní končetiny. Původně bylo určeno pro klienty s profesemi, jako jsou hudebník, chirurg nebo třeba hodinář. Nicméně dosavadní zkušenosti ukazují, že svých rukou a paží si cení lidé napříč populací bez ohledu na své povolání. V současné době eviduje UNIQA už více než deset tisíc pojistných smluv s tímto rizikem, které kryje jak pracovní a mimopracovní úrazy, tak i specifická onemocnění, včetně nemocí z povolání.

Pojištění.cz Fóra Roste zájem o pojištění horních končetin

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let.
Odpověď na téma: Roste zájem o pojištění horních končetin
Informace o uživateli: