Články

Cyklisté ve většině případů nejsou pojištěni

12.8. 2015 Žádné komentáře Pojištění odpovědnosti

Češi se během léta mění v národ cyklistů. Jízda na kole je hned po fotbale naším druhým nejpopulárnějším sportem. Podle Policie ČR je však nárůst obliby cyklojízdy doprovázen také zvýšeným počtem úrazů a úmrtí. Současně roste i počet dopravních nehod, které vyznavači jízdy na kole způsobí. Škody zaviněné cyklisty se šplhají do milionů.

Odškodnění může být po viníkovi požadováno jak v případě, kdy cyklista porazí chodce či ohrozí dalšího cyklistu např. na cyklostezce, tak v situaci, kdy se střetne s motorovým vozidlem v běžném dopravním provozu. Právě v těchto případech bývají plnění nejvyšší. K navýšení nároků na odškodnění, které dopadá právě na viníky dopravních nehod, došlo v poslední době také v souvislosti s novým občanským zákoníkem.

Pojištění odpovědnosti, které cyklisty před uvedenými riziky dokáže ochránit, nabízí většina pojišťoven a pohybuje se v řádech stokorun za rok.

Tisková zpráva Slavia pojišťovny

Pojištění.cz Fóra Cyklisté ve většině případů nejsou pojištěni

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 3 roky, 9 měsíců.

Odpovědět: Cyklisté ve většině případů nejsou pojištěni
Informace o Vás: