Články

Cyklisté ve většině případů nejsou pojištěni

12.8. 2015 Žádné komentáře Pojištění odpovědnosti

Češi se během léta mění v národ cyklistů. Jízda na kole je hned po fotbale naším druhým nejpopulárnějším sportem. Podle Policie ČR je však nárůst obliby cyklojízdy doprovázen také zvýšeným počtem úrazů a úmrtí. Současně roste i počet dopravních nehod, které vyznavači jízdy na kole způsobí. Škody zaviněné cyklisty se šplhají do milionů.

Odškodnění může být po viníkovi požadováno jak v případě, kdy cyklista porazí chodce či ohrozí dalšího cyklistu např. na cyklostezce, tak v situaci, kdy se střetne s motorovým vozidlem v běžném dopravním provozu. Právě v těchto případech bývají plnění nejvyšší. K navýšení nároků na odškodnění, které dopadá právě na viníky dopravních nehod, došlo v poslední době také v souvislosti s novým občanským zákoníkem.

Pojištění odpovědnosti, které cyklisty před uvedenými riziky dokáže ochránit, nabízí většina pojišťoven a pohybuje se v řádech stokorun za rok.

Tisková zpráva Slavia pojišťovny

Pojištění.cz Fóra Cyklisté ve většině případů nejsou pojištěni

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let, 5 měsíci.
Odpověď na téma: Cyklisté ve většině případů nejsou pojištěni
Informace o uživateli: