Články

Dejte pozor na úrazy nejen o prázdninách

29.6. 2015 Žádné komentáře Úrazové pojištění

Allianz pojišťovna evidovala v roce 2014 celkem 9608 úrazů dětí a mladistvých do 18 let a ve srovnání s předloňským rokem zaznamenala stoupající tendenci. Jejich největší nápor je každoročně na podzim, po návratu z letních prázdnin, které jsou paradoxně velmi klidné, ale druhé období četnosti úrazů právě nyní vrcholí před začátkem prázdnin. V úrazovosti jednoznačně vévodí mužské pohlaví.

Zdravotní újmy

  • u chlapců: 5707
  • u dívek: 3901

Počet úrazů má stoupající tendenci s narůstajícím věkem dítěte. „Například 10leté děti se zraní téměř třikrát častěji, než tříleté, ale úplně nejvíc úrazů se stává teenagerům mezi 12. a 16. rokem.“

Nejvíce úrazů dětí Allianz eviduje z rekreačních činností – sportovních aktivit – hlavně z fotbalu, košíkové, tenisu a turistiky. Na kroužcích a při volné zábavě se stane až 40 procent z celkového počtu těchto událostí. Úrazy, které vzniknou přímo ve škole, představují 17 procent a přibližně 7 procent se jich stane v dopravě – při přecházení vozovky, nebo jízdě na kole po silnici.

Pojištění.cz Fóra Dejte pozor na úrazy nejen o prázdninách

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let, 6 měsíci.
Odpověď na téma: Dejte pozor na úrazy nejen o prázdninách
Informace o uživateli: