Články

Povinnost platit povinné ručení?

22.4. 2015 3 komentáře Povinné ručení

Od ledna tohoto roku řidiči nemusí platit desítky až stovky korun za každý den, kdy jejich autu chybělo povinné ručení. Ovšem pozor, pokuty řidičům hrozí dál.

Dříve se podle typu vozidla platilo 50 – 300 korun za každý den, který nemělo auto povinné ručení. Dnes už to tak není. Nicméně povinnost mít povinné ručení trvá stále a v případě, že povinné ručení nemáte, hrozí vám pokuta od 5 tisíc až do čtyřiceti tisíc korun.

Celý článek: Platit povinné ručení, či neplatit? Modelové situace, které vám odpoví

Pojištění.cz Fóra Povinnost platit povinné ručení?

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Olag a poslední změna proběhla před 5 dny, 8 hodin.

 • Autor
  Příspěvky
 • #12070 Odpověď

  Jan Legerský

  Dobrý den, v prosinci 2016 zemřela bývalá manželka, jedinou dědičkou je naše dcera. Zůstaly po bývalé manželce celkem tři vozidla, které však již mají „propadlé“ povinné ručení. Jedno pojízdné vozidlo mělo uhrazené povinné ručení do 9.2.2017.
  Musí mít auto zaplacené povinné ručení, když se s ním nyní nejezdí, dcera pracuje mimo ČR a přijede až v letních měsících?
  Mohu být pojistníkem já, otec jediné dědičky, a majitelem má dcera?

  Děkuji za brzkou odpověď

  Jan Legerský

 • #12073 Odpověď
  Zdeňka Grill
  Zdeňka Grill
  Klíčník

  Dobrý den,

  nejprve musí proběhnout řádné dědické řízení a automobily musí být převedeny na dědice, poté bude možné řešit pojistné. Do doby než bude dědické řízení řádně ukončeno, není možné s vozidly nic řešit. Maximálně můžete na příslušných pojišťovnách nahlásit, že původní majitelka vozidel zemřela.

  Tým http://www.POJISTENI.cz

 • #14184 Odpověď

  Olag

  Dobry den.
  Zajima mne, jak je to s povinnosti platit povinne ruceni v tomto pripade:
  vlasnikem nepojizdneho auta je jeden clovek a povinne ruceni plati jina osoba.
  Auto je nepojizdne, stoji na parkovisti, majitel se k nemu nehlasi a tedy ani nema snahu auto jakkoli resit.
  Povinne ruceni vsak plati nekdo jiny. Muze smlouvu o pojisteni vypovedet bez postihu? Ma povinnost platit, ikdyz neni majitel? Jakym zpusobem se tohoto zavazku muze zbavit?
  Myslela jsem, ze za pojisteni auta je odpovedny majitel. Pripada mi nelogicke, ze by mel byt nekdo stihan za nepojisteni nevlastniho auta.
  Dekuji

Odpovědět: Povinnost platit povinné ručení?
Informace o Vás: