Články

Kočka způsobila škodu za 12 000 Kč

2.3. 2015 Žádné komentáře Pojištění odpovědnosti

Máte pojištění odpovědnosti? Pokud ano, jste připraveni i na takovéto situace.

Dle informací ČAP jsou některé případy popsány takto :

  • Kočka rozdrápala návštěvě značkovou koženou bundu (celková škoda 12 000 Kč)
  • Pes utekl na veřejnou komunikaci a způsobil srážku dvou vozidel včetně zranění jednoho řidiče. Škoda na vozidlech 120 000 Kč, škoda na zdraví zraněného řidiče 60 000 Kč, škoda na oplocení pozemku třetí strany 12 000 Kč (celková škoda 192 000 Kč)
  • Pes pokousal dítě, způsobil mu zranění s trvalými následky i dlouhodobé psychické trauma (celková škoda 780 000 Kč)

Za škodu, kterou způsobí zvíře, je vždy plně odpovědný majitel. Ne každý ví, že s novým občanským zákoníkem přibyla povinnost náhrady nákladů na léčení v případě, že zvíře způsobí škodu jinému zvířeti. „Nově je majitel takového psa povinen hradit poškozené straně i náklady na veterinární ošetření, léčení či náklady s tím spojené,“ upozorňuje Marcela Kotyrová. Typické škody na majetku, které po našich domácích mazlíčcích zůstávají, jsou například rozkousané, podrápané nebo zničené předměty, poškozené ploty a zahradní architektura nebo dopravní nehody způsobené vniknutím psa na veřejnou komunikaci. Ty mohou být navíc spojeny i se škodou na zdraví. Mezi nejčastější zvířecí škodu patří pokousání psem.

Další detaily naleznete na www.cap.cz

Máte zkušenost s podobnou situací ? Napište nám do diskuse.

Pojištění.cz Fóra Kočka způsobila škodu za 12 000 Kč

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 5 let, 11 měsíci.
Odpověď na téma: Kočka způsobila škodu za 12 000 Kč
Informace o uživateli: