- Toto téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištovací poradce a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
-
AutorPříspěvky
-
-
Jan GregorHost
Dobrý den, mám dotaz na, který bych rád získal odpověď nějakého nezávislého odborníka.
Mám dnes 2 smlouvy životního pojištění. A jednu smlouvu zvažuji vypovědět a peníze -to odbytné,si nechat poslat na tu druhou smlouvu.
A co tedy řeším? Jestli budu mít větší zisk, když nechám tu starší smlouvu a budu ji platit nebo jestli by mi to odbytné vydělalo více na novější smlouvě.
Tu starou smlouvu jsem ořezal jen aby nezanikla. Platím tak 1200,- ročně. Odbytné mi z pojišťovny napsali by bylo cca 29000,- a v té smlouvě mám, garanci, že mi v roce 2043 vyplatí 141000,-
No kdybych to ukončil a vložil to k té svojí novější investiční pojistce neměl bych v tom roce 2043 z toho více peněz? Vůbec nevím jak si to mám spočítat. -
jardaHost
Pokud jde o ZFP, potom nabídku ignorujte, jde o brainwashing, o přepojišťovací podvody. A obeçně, jakékoliv přepojištění je nesmysl, a pod MLM jde o podvod. A u ZFP jde o podvody největší, je jejich trestní stíhání na území SR, 6 paragrafů TZ, a další kriminalita se řeší /i prostituce a kuplířství/.
-
Jan GregorHost
Pane Jardo, předně vše nejlepší k vašemu dnešnímu svátku. Nicméně vůbec neodpovídáte na moji otázku.Ale i tak díky za zájem.
-
jardaHost
Smyslem pojištění není zisk. Do cca 10 let od uzavření smlouvy nemá smysl vůbec uvažovat o rušení, je to čistá ztráta. Je potřebné nechat si písemně potvrdit od dotyčné pojišťovny, o jaké odbytné půjde, aby jste nebyl zklamán. A odbytné, pokud nějaké bude, tak rozhodně nedávat do druhé pojistky, to je nevýhodná operace. Zkuste se spojit s graduovaným finančním poradcem. Mail tu nemáte, o jednom dobrém odborníkovi v ČR vím.
-
Jan GregorHost
No to potvrzené písemně mám kolik bych dostal.
A proč je to nevýhodné dát to do té druhé pojistky? Myslíte tedy, že tam by to nevydělalo víc než když bych to nechal v té původní? Dal bych to tam jako přívklad takže bych za to neplatil poplatky a mám tam investiční program na akcie se zhodnocením 7%. -
jardaHost
Je na netě dost informací o tom zhodnocení přes pojišťovny. takže to žádný finanční poradce samozřejmě nepoužívá. Pojistka je prostě pojistka, a to se vším všudy. Investuje se a úročí kapitál úplně jinde. 7 procent na pojistce je nesmysl.
-
Jan GregorHost
Já jsem o tom zhodnocení žádné informace nenašel. Nicméně, volný kapitál v pojistce se zhodnocuje pomocí podílových fondů a ty takové zhodnocení mají.
-
Jan GregorHost
Přijde mi jaroslave, že píšete trochu z cesty. Vy asi budete jeden z těch internetových mudrců co na fórech vědí vše a jejich fiannční situace je žalostná.
Ale i tak ještě jednou děkuji za zájem a odpověď. -
jardaHost
Ne já mám dvě životní pojistky, ne já na nich spořím, ne já jednu ruším a na druhou chci nevhodně dát ztrátové odbytné, ne já požaduji na netě pomoc.
Nevidím smysl života v honbě za majetky, takže bohatý nejsem, věnoval jsem raději do vzdělání svého a vzdělání dcer. To je nejvhodnější zabezpečení, a nikdo jim je nevezme, ani třeba vykradení bytu…
Rušení životní pojistky je vždy ztrátové. Dvě pojistky si uzavírá někdo, kdo má rizikové povolání a má na ně prostředky, a má je doživotně. Ne pro sebe. Pro rodinu.
-
MirkaHost
Dobrý den, nemáte někdo zkušenost se žádostí o vyplacení odbytného, když pojištění platí za vás pojišťovna, z důvodu toho, že jste se dostali do invalidního důchodu? děkuji za odpovědi Mirka
-
Pojištovací poradceHost
Dobrý den,
zrušení smlouvy vždy nese sebou rizika toho, že budete ztratný.
Životní smlouvy se vyplatí na spoření, když už je máte doopravdy delší dobu, 10 let a více. Potom se hodnota peněz vložených blíží hodnotě peněz našetřených. Ale všechny tyhle produkty jsou takové, že Vám to doopravdy nikdo nezaručí. A pak nějaká ta inflace apod..
Dneska si můžete nechat peníze na účtu u banky, kde Vám to žerou poplatky.
Nebo si můžete přispívat do penzijního fondu, kde již nebudete mít garadnci toho, že to nepůjde do mínusu apod.
( prostě se budete bát o svoje peníze po celou dobu, protože nevíte co stát s nimi vyvede)
Nebo si je dávat na IŽP, kde Vám někdo namaluje krásnou tabulku a naslibuje hory doly.
Když už sjednávám nějaké pojištění osob. Tak většinou všechno na rizika, aby člověk dostal plnění, když se něco nečekaného přihodí.
A když už šetřit, tak necpat do do smlouvy dokupy s rizikama, protože se Vám to tam nějak mezi rizikama ztratí.
Já to řeším tak, že si posílám peníze k úrazovce formou mimořádného pojistného na jeden fond, kde shodnocení není tak vysoké, ale nefigurujou tam žádné počáteční náklady. To co tam dáte, to tam máte a když nemáte, tak nepošlete.
Důležité je to, že když přijdete a chcete své peníze, tak je do týdne máte. 🙂 Dneska lidi nepotřebujou slyšet, že na konci budou mít miliony. Ale chcou mit jistotu.
Možná se se mnou nějaký ten finanční poradce neshodne, ale když člověk přijde do styku s lidmi, kteří si přijdou pro našetřené peníze po dvou letech a Vy jim musíte říct že tam nic není, tak si člověk rozmyslí co sjednávat 🙂
S pozdravem
Pojištovací poradce
-
-
AutorPříspěvky