Zrušit nebo ponechat 2 životní pojištění

 • Toto téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištovací poradce a poslední změna proběhla 11 let, 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2797 Odpovědět
   Jan Gregor
   Host

   Dobrý den, mám dotaz na, který bych rád získal odpověď nějakého nezávislého odborníka.
   Mám dnes 2 smlouvy životního pojištění. A jednu smlouvu zvažuji vypovědět a peníze -to odbytné,si nechat poslat na tu druhou smlouvu.
   A co tedy řeším? Jestli budu mít větší zisk, když nechám tu starší smlouvu a budu ji platit nebo jestli by mi to odbytné vydělalo více na novější smlouvě.
   Tu starou smlouvu jsem ořezal jen aby nezanikla. Platím tak 1200,- ročně. Odbytné mi z pojišťovny napsali by bylo cca 29000,- a v té smlouvě mám, garanci, že mi v roce 2043 vyplatí 141000,-
   No kdybych to ukončil a vložil to k té svojí novější investiční pojistce neměl bych v tom roce 2043 z toho více peněz? Vůbec nevím jak si to mám spočítat.

  • #2798 Odpovědět
   jarda
   Host

   Pokud jde o ZFP, potom nabídku ignorujte, jde o brainwashing, o přepojišťovací podvody. A obeçně, jakékoliv přepojištění je nesmysl, a pod MLM jde o podvod. A u ZFP jde o podvody největší, je jejich trestní stíhání na území SR, 6 paragrafů TZ, a další kriminalita se řeší /i prostituce a kuplířství/.

  • #2799 Odpovědět
   Jan Gregor
   Host

   Pane Jardo, předně vše nejlepší k vašemu dnešnímu svátku. Nicméně vůbec neodpovídáte na moji otázku.Ale i tak díky za zájem.

  • #2800 Odpovědět
   jarda
   Host

   Smyslem pojištění není zisk. Do cca 10 let od uzavření smlouvy nemá smysl vůbec uvažovat o rušení, je to čistá ztráta. Je potřebné nechat si písemně potvrdit od dotyčné pojišťovny, o jaké odbytné půjde, aby jste nebyl zklamán. A odbytné, pokud nějaké bude, tak rozhodně nedávat do druhé pojistky, to je nevýhodná operace. Zkuste se spojit s graduovaným finančním poradcem. Mail tu nemáte, o jednom dobrém odborníkovi v ČR vím.

  • #2801 Odpovědět
   Jan Gregor
   Host

   No to potvrzené písemně mám kolik bych dostal.
   A proč je to nevýhodné dát to do té druhé pojistky? Myslíte tedy, že tam by to nevydělalo víc než když bych to nechal v té původní? Dal bych to tam jako přívklad takže bych za to neplatil poplatky a mám tam investiční program na akcie se zhodnocením 7%.

  • #2802 Odpovědět
   jarda
   Host

   Je na netě dost informací o tom zhodnocení přes pojišťovny. takže to žádný finanční poradce samozřejmě nepoužívá. Pojistka je prostě pojistka, a to se vším všudy. Investuje se a úročí kapitál úplně jinde. 7 procent na pojistce je nesmysl.

  • #2803 Odpovědět
   Jan Gregor
   Host

   Já jsem o tom zhodnocení žádné informace nenašel. Nicméně, volný kapitál v pojistce se zhodnocuje pomocí podílových fondů a ty takové zhodnocení mají.

  • #2804 Odpovědět
   Jan Gregor
   Host

   Přijde mi jaroslave, že píšete trochu z cesty. Vy asi budete jeden z těch internetových mudrců co na fórech vědí vše a jejich fiannční situace je žalostná.
   Ale i tak ještě jednou děkuji za zájem a odpověď.

  • #2805 Odpovědět
   jarda
   Host

   Ne já mám dvě životní pojistky, ne já na nich spořím, ne já jednu ruším a na druhou chci nevhodně dát ztrátové odbytné, ne já požaduji na netě pomoc.

   Nevidím smysl života v honbě za majetky, takže bohatý nejsem, věnoval jsem raději do vzdělání svého a vzdělání dcer. To je nejvhodnější zabezpečení, a nikdo jim je nevezme, ani třeba vykradení bytu…

   Rušení životní pojistky je vždy ztrátové. Dvě pojistky si uzavírá někdo, kdo má rizikové povolání a má na ně prostředky, a má je doživotně. Ne pro sebe. Pro rodinu.

  • #2806 Odpovědět
   Mirka
   Host

   Dobrý den, nemáte někdo zkušenost se žádostí o vyplacení odbytného, když pojištění platí za vás pojišťovna, z důvodu toho, že jste se dostali do invalidního důchodu? děkuji za odpovědi Mirka

  • #2807 Odpovědět
   Pojištovací poradce
   Host

   Dobrý den,

   zrušení smlouvy vždy nese sebou rizika toho, že budete ztratný.

   Životní smlouvy se vyplatí na spoření, když už je máte doopravdy delší dobu, 10 let a více. Potom se hodnota peněz vložených blíží hodnotě peněz našetřených. Ale všechny tyhle produkty jsou takové, že Vám to doopravdy nikdo nezaručí. A pak nějaká ta inflace apod..

   Dneska si můžete nechat peníze na účtu u banky, kde Vám to žerou poplatky.

   Nebo si můžete přispívat do penzijního fondu, kde již nebudete mít garadnci toho, že to nepůjde do mínusu apod.

   ( prostě se budete bát o svoje peníze po celou dobu, protože nevíte co stát s nimi vyvede)

   Nebo si je dávat na IŽP, kde Vám někdo namaluje krásnou tabulku a naslibuje hory doly.

   Když už sjednávám nějaké pojištění osob. Tak většinou všechno na rizika, aby člověk dostal plnění, když se něco nečekaného přihodí.

   A když už šetřit, tak necpat do do smlouvy dokupy s rizikama, protože se Vám to tam nějak mezi rizikama ztratí.

   Já to řeším tak, že si posílám peníze k úrazovce formou mimořádného pojistného na jeden fond, kde shodnocení není tak vysoké, ale nefigurujou tam žádné počáteční náklady. To co tam dáte, to tam máte a když nemáte, tak nepošlete.

   Důležité je to, že když přijdete a chcete své peníze, tak je do týdne máte. 🙂 Dneska lidi nepotřebujou slyšet, že na konci budou mít miliony. Ale chcou mit jistotu.

   Možná se se mnou nějaký ten finanční poradce neshodne, ale když člověk přijde do styku s lidmi, kteří si přijdou pro našetřené peníze po dvou letech a Vy jim musíte říct že tam nic není, tak si člověk rozmyslí co sjednávat 🙂

   S pozdravem

   Pojištovací poradce

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Zrušit nebo ponechat 2 životní pojištění
Informace o uživateli: