Životní pojištění s Filipem Exclusive

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #631 Odpovědět
   Radek B.
   Host

   Dobrý den,
   před dvěma roky jsem uzavřel "Kapitálové životní pojištění s Filipem Exclusive". Měsíční platba pojistného činí celkem 1227 Kč (z toho je 309 Kč úrazové pojištění – aktivně sportuji). Pojistná částka pro případ smrti je 800tis. Kč, pro případné částečné zajištění rodiny. V době sjednání mi bylo 31 roků a délka pojistky je 39 let. Finanční poradce mi při sjednávání pojistky předložil odhad vývoje kapitálové hodnoty – odkupného. Tato kalkulace odhadla výslednou kapitálovou hodnotu včetně pojistky po 39 letech na částku cca 330tis. Kč.
   Po dvou letech jsem o této pojistce diskutovali s naší známou (pohybující se také v tomto oboru) a bylo mi sděleno, že při zániku mojí pojistky (po 39 letech) mi bude pojišťovna nucena vyplatit pouze pojistnou částku pro případ dožití (kapitálovou hodnotu při TUM) , což je pouze 81tis. Kč. Nic víc prý není povinna vyplatit.
   V pojistných podmínkách jsem se přesné informace nedopátral.
   Finanční poradce, který se mnou pojistnou smlouvu uzavíral mi samozřejmě potvrdil, že mohu očekávat vyplacení kapitálové hodnoty včetně výnosů. Jaké však budou, není samozřejmě možné předpovědět.
   Rád bych věděl, komu tedy mohu více věřit, popř. bych rád znal Vaše zkušenosti s tímto produktem.
   Děkuji za reakce!
   Zdraví Radek B.

  • #632 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   tohle je velice častý trik "naháněčů", kdy udělají klientovi simulaci na nahodí roční výnosy 7-10%, což je z dlouhodobého hlediska absolutně neudržitelné a hodně vyjímečné, proto (v simulaci) smlouva vykazuje částku 330 000Kč, která tam v reálu samozřejmě nebude. Dalším faktorem, který ovlivňuje výši kapitálové hodnoty je spojení pojištění rizik spolu s tvorbou kapitálu (spořením). Pamatujte na jednu věc, spořit začínáte až tehdy, kdy jsou již pojišťovně zaplacená rizika vyplývající z pojištění rizik. Ve většině případů tomu tak je až po několika letech. Proto by tyto dvě položky neměly být na jedné smlouvě.

   Na co bych se ale zaměřil je kvalita Vašeho úrazového pojištění a její možná podpojištěnost. Píšete, že Vám je 31 let, aktivně sportujete, ale platíte jen 309Kč za rizika spojené s úrazem. Předpokládám tedy, že máte pojištěné trvalé následky úrazu, denní odškodné v případě nezbytného léčení úrazu a snad i nemocniční dávku. Je tam také pojištění v případě smrti (tady bych řekl, že pouze na následky případě úrazu). Za co ale dám ruku do ohně je, že jste s největší pravděpodobností parádně "podpojištěný" a samotné pojistné častky úrazových rizik jsou směšně nízké. V případě vážného úrazu dostanete od pojišťovny pouze pár korun, budete logicky na pojišťovnu nadávat, ale bohužel s tím nepůjde nic dělat, protože pojišťovna jen plnila to, co je sjednáno v pojistné smlouvě. 😉 Vaše rodina tedy není dostatečně zajištěná. (Snad jen v případě Vaší smrti bohužel)

   Nebudu zde dávat návod na jak by to mělo být správně a podporovat tak neschopné "naháněče", kteří jen budou vesele kopírovat jak ovečky aniž by věděli proč by to mělo být zrovna takhle a takhle nastaveno, můžu ale konkrétně Vám, pane Radku B., nabídnout bezplatnou konzultaci třeba po telefonu nebo Skypu. Telefon nebo Skype jméno sdělím pouze na vyžádání na Váš email (ne zde, veřejně vyvěšené v diskuzi) a také záměrně úvádím jen email na Seznam.cz – tom.podlesny(zavináč)atd. z důvodu, že nemám zapotřebí zveřejňovat v diskuzi název firmy (což není dovoleno) a dělat jí tak reklamu (rozhodně jí nepotřebuje).

   SPECiÁLNĚ PRO RÝPALY A JÍM PODOBNÉ: Nepracuji pro žádnou MLM třípísmenkovou firmu nabírající měsíčně stovky nových "naháněčů" s jepičí profesní životností… 😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Životní pojištění s Filipem Exclusive
Informace o uživateli: