Životní pojištění Allianz F1 + RP Allegro 2012

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Petr P. a poslední změna proběhla 11 let, 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1263 Odpovědět
   Roman
   Host

   Dobrý den, prosím o konzultaci návrhu investičního životního
   pojištění od Allianz F1:
   je mi 35 let, konstantní pojistná částka pro případ smrti: 500 000,-; závažná onemocnění: 300 000,-; invalidita: 400 000,- Měsíční pojistné za hlavní pojištění (smrt) 665,- a připojištění (onemocnění a invalidita) 455,- Celkem tedy 1120,-

   K tomu ještě návrh rizikového životní pojištění Allegro 2012 (Generali) pro 2 dospělé + 2 děti za celkem 486,- měsíčně za všechny osoby: trvalé následky úrazu s progresivním plněním – od 0,001% stupně invalidity: 1 000 000,-; v případě 100% stupně invalidity 5 000 000,-

   Děkuji za případně poznámky, komentáře.

  • #1264 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   opět Partners? 😀 A zase nezklamali…

   Předpokládám, že pracujete, takže kde je pojištění pracovní neschopnosti v případě nemoci či úrazu? Co pobyt v nemocnici? Den pobytu tam Vás vyjde minimálně na 100Kč. Nebo máte dostatečně vysokou rezervu? Na jak dlouho? Co má pokrýt 500.000Kč v případě Vaší smrti? Invalidita od jakého stupně? K F1čce si ještě připočíteje 300Kč/měsíc jako "povinné" spoření – jde přece o investiční životní pojištění. 🙂 K Allegru se raději ani nebudu vyjadřovat. Proč zde není sjednáno Flexi od Pojišťovny České spořitelny, když se zjevně jedná o rodinné pojištění? Při stejných hodnotách je za cca. 1330Kč/měsíc (orientačně) tj. oproti navrhované variantě nejméně 3000Kč rozdíl za rok! Na jednu smlouvu – žádné poplatky za dva produkty. Plus co ještě roční platbu sníží je bonus speciálně a exkluzivně vyjednaný společností Partners a to až 25% ze zaplaceného ročního pojistného je vráceno zpět na smlouvu. Poradce Partners opět nezklamal vytvoříl paskvil z několika smluv a klient je až na druhém místě… Nicméně stále si stojím za tím, že jde jen o jednotlivé lidi a ne o firmu jako takovou. Partners mají velice zajímavé exkluzivní produkty, viz. třeba zmiňovaná Flexi nebo bankovní konto bez poplatků.

   Přeji příjemný den.

  • #1265 Odpovědět
   Petr P.
   Host

   Dobrý den, pane Podlesný.
   Váš příspěvek mi přijde zcela scestný. Poptáváte informace, které si poradce Partners určitě před sestavením zjistil (rezerva…), a proto např. nezahrnul Pracovní neschopnost a jiné DO. Cena by neměla být hlavní prioritou při výběru, ale když se už o ni bavíme, tak jste si již také určitě spočítal, že takové plnění Denního odškodného pojišťovně cca do 3 let vrátíte zpět v pojistném. Je to tedy takový drahý pronájem a proto, pokud budu mít rezervu, tak DO řešit nebudu.
   Vaše vyjádření k Allegru by mě však velice zajímalo. Já ho používám zrovna v kombinaci s F1, Avivou (MetLife) a dalšími, protože v něm jsou TNÚ levnější (zejména vs. ostatní s 0,001%), mají množstevní slevu a pod.
   F1? Při výši krytí 300,- povinné?…co Vás to sakra kouslo a čím Vás to nakazilo? Maximálně bych tu INV dal jinam, protože Allianz ji posuzuje jinak než stát, mimo jiné 36 vyjmenovaných závažných onemocnění + bonusy, za které se např. u jiných společností platí a "nízkonákladovost" (je třeba posoudit více faktorů jako RS, věk, sporty)z něj dělají velice kvalitní krytí. Pak je tu nějakých 30,- měsíčně od Partners, ale každá kačka dobrá.
   Vaši argumentaci rozdílem nejméně 3000,- ročně a ostatními čísly neberu v potaz, protože Vaše lenost ruku v ruce s arogantním egem vedla k tomu, že jste ani ta data nenavedl, neporovnal a tazateli tak nepodal plnohodnotné informace.

   Dokud budou tací, jako jste Vy, tak v očích klientů bude finanční konzultant stále jen parazitem.

  • #1266 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den Petře P.,
   moje "líné a arogantní ego" (děkuji za pochvalu) je v rámci normy, ale viditelně jsem někomu šlápnul na kuří oko. S pojmy jako "parazit" bych byl opatrný. Určitě jste zaregistroval, do jakého problému tohle slovo dokázalo dostat jednoho nejmenovaného ministra. Zde jsou požadovaná čísla:

   Allianz F1 při výše uvedeném nastavení pojistných částek ->
   k tomu bych jen rád upřesnil, že bohužel nelze jednoznačně posoudit, v jaké je dotyčná rizikové skupině, proto uvádím několik možných variant, nicméně za F1 zde paní Roman (?) 🙂 platí 1120Kč/měsíc běžného pojistného. Níže uvedené částky jsou hodnoty minimálního pojistného pro danou variantu.

   Vyloučím-li varianty zaměstnání jako dřevorubec, dělník a podobné, kdy je uplatňována riziková skupina C, budu počítat s těmito scénáři – paní je v rizikové skupině B (obecně manuálně pracující) a doba trvání smlouvy je do 75ti let věku pojištěného, pak při těchto parametrech vychází měsíční pojistné 1014Kč.
   – riziková skupina B, doba trvání smlouvy do 70ti let věku – cca. 939Kč/měsíc.
   – riziková skupina A, doba trvání smlouvy do 75ti let věku – cca. 973Kč/měsíc.
   – riziková skupina A, doba trvání smlouvy do 70ti let věku – cca. 898Kč/měsíc.
   – riziková skupina A+, doba trvání smlouvy do 75ti let věku – cca. 931Kč/měsíc.
   – riziková skupina A+, doba trvání smlouvy do 70ti let věku – cca. 856Kč/měsíc.
   Rozdíly oproti skutečně placenému pojistnému a minimálnímu pojistnému si jistě dokážete spočítat sám. Kombinace F1+Allegro při sjednané variantě tedy = 1606Kč/měsíc. Zde jasně vidíte zmiňované "povinné pojistné" nad rámec minimálního pojistného a jasnou "malou domů" na provizích poradce. PČS Flexi při stejných parametrech jak v této kombinaci = cca. 1330Kč a na jednu smlouvu. Rozdíl ročně cca. 3312Kč a to minimálně. Co z toho zde nechápete?

   Ano, přiznávám, bylo chybou napsat jen stroze "k Allegru se raději ani vyjadřovat nebudu", protože samotný produkt jako takový je velice zajímavý, nicméně v kombinaci s několika dalšími smlouvami toto propojištění jen zbytečně zvyšuje celkovou cenu za pojištění. 1 smlouva = jedny poplatky, 2 smlouvy = dvoje poplatky, 3 smlouvy = troje poplatky, atd.

   Co se týká rezervy a denního odškodného, případně pojištění pracovní neschopnosti – zde s Vámi souhlasím, že není poskytnuto k tomuto dostatek informací, ale na druhou stranu ruku na srdce (a dle zkušenosti z praxe): kolik je skutečně lidí, kteří dostatečně velkou rezervu mají? 😉 Pak se tedy musím zeptat – na jak dlouho vystačí dotyčné případná rezerva? Na dva, případně tři měsíce? Super, a pokud se paní stane například úraz, který ji vyřadí dejme tomu na 7-8 měsíců z pracovního procesu? Rezervu spotřebuje a co dále? Životní, případně úrazové pojištění je sjednáváno aby ochránilo klienta proti neočekávaným zdravotním problémům, které by mohly nastat (a stávají se denně).

   Dále bych Vás rád upozornil, že zde nic nenabízím (narozdíl od jiných) a tak tedy ani nemůžu být tím, za co jste mne označil – finančním konzultantem – parazitem.

   Berte věci s nadhledem, používejte selský rozum a nepapouškujte jen to, čím Vás na seminářích krmí.

   Přeji Vám příjemný den.

  • #1267 Odpovědět
   Petr P.
   Host

   Zdravím Tomáši,

   Vy jste stále stejný. Nejdříve naplivat, utřít, a pak zase naplivat, co? 🙂 Nejsem fanda žabomyších válek mezi konkurencí, proto moje reakce na Vás, je pouze za sebe samého.

   Řekněte mi ale, proč 70-75let? Proč má člověk v důchodu přemýšlet, jestli má na splátku pojistného? Já osobně chci v tomto věku již jen utrácet rentu, našetřené prostředky, a ne si platit rizika na INV, ZO, NU… Maximálně si tam nechám TNU a něco na kremaci.
   Můj selský rozum mi říká, že zajištěním produktivního věku (do 65)snížím cenu rizik a minimální pojistné při RS-B, bude 869,-/m. Rozdíl z 1120,-/m potom vygeneruje částku (neznám % kalkulace), která z větší části, nebo celou dobu trvání pojistného pokryje. Cíle Romana neznáme ani jeden, takže ta částka do investice může být spojena s rezervou na penzi a podobně. Jak víte, že ta smlouva není nastavená takto? Roman to tam přeci neuvádí.
   Mj. nyní jsou v F1 fondy Universe 10 a 13, kde se m.fee pohybuje zase o nějakou desetinku níže.

   A jak jste přišel na ty poplatky za smlouvy? To Vás zase něco kouslo?
   Poplatky jsou procentuelní, přímo úměrné výši krytí, a je tedy jedno, jestli je platím v jedné, nebo ve dvou smlouvách, zvláště v kombinaci IŽP & RŽP, kde nejsem limitován minimálním pojistným. Žádný bonus za počet smluv taky nemáme…

   Rezerva? Stále je tu nemocenská a při závažnosti úrazu s léčením 7-8 měsíců, nám dotyčný zřejmě po 12měsících přejde do invalidity, kde ho máme přeci „ zajištěného“.
   Jinak průměrná doba léčení u takové zlomeniny je cca 3měsíce a s dnešním zdravotnictvím, systém "běžící pás" se ve špitále taky moc neohřejete. No a to ostatní kryjí závažná onemocnění s 36 vyjmenovanými druhy a v Allegru máte jako bonus nějakou tu zlomeninku, vyražený zub a jizvičku.

   @Romane, za mě osobně: Nemyslím si, že by Vaše krytí byl paskvil, ovšem chybí mi k tomu objektivita, zejména co se týče výše krytí. K výši krytí by měla fungovat určitá úměra k vašemu platu. Zkuste si tedy sám nasimulovat a spočítat náklady v takové nepříjemné situaci, a uvidíte, kolik vám bude chybět vs. „zdravotní dávky“. Určitě Vám ale schvaluji, že Vám zajištění Vás a rodiny není lhostejné.

   @Tomáši: aale nic

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Životní pojištění Allianz F1 + RP Allegro 2012
Informace o uživateli: