Diskuzní fórum / Poradna

Pojišťovna vypovídá některé body podle § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Pojišťovna vypovídá některé body podle § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázekOrvillepab a poslední změna proběhla 3 měsíci, 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #3925 Odpovědět
      Profilový obrázekJara
      Host

      Dobrý den
      Pojišťovna poslala výpověď tří z pěti druhů pojištění, případ trvalých následků úrazu, tělesného poškození úrazem a pracovní neschopnosti.
      Vypovídá ke konci pojist.období v souladu s ustanovením § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004 Sb., o pojistné smlouvě.Ostatní druhy pojišt. zůstávají nadále v platnosti ve stejné výši pojistného.
      Prosím o radu.
      jestli dobře rozumím výše uvedenému zákonu, když se odvolám, a nebudu souhlasit s výpovědí… pojištovna musí uznat pojistnou smlouvu v původní uzavřené podobě?
      Třikrát jsem uplatňoval plnění.
      Děkuji

    • #3932 Odpovědět

      Dobrý den pane Jaro,
      z Vašeho dotazu rozumím, že jste třikrát uplatňoval plnění, vše bylo v pořádku vyřízeno a nyní Vám dorazila výpověď ze strany pojistitele. Chcete, aby tato pojistka pokračovala beze změn dále. Jelikož máte zájem s touto pojistkou pokračovat, předpokládám, že jste byl spokojen do té doby než dorazila ona zmíněná výpověď. Zde bych se na konkrétní pojišťovnu obrátil a nechal bych si vysvětlit důvody blíže, případně si prošel konkrétní body na které se nově nebude Vaše pojistka vztahovat, zda není možné sjednat nějakou variantu pro obě strany výhodnou.
      dle § 22
      Výpověď
      (1) Je-li sjednáno soukromé pojištění s běžným pojistným, zaniká soukromé pojištění výpovědí pojistitele nebo pojistníka ke konci pojistného období; výpověď musí být doručena alespoň 6 týdnů před uplynutím pojistného období, jinak je neplatná.
      (2) Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 2 měsíců ode dne uzavření pojistné smlouvy. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.
      (3) Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 3 měsíců ode dne doručení oznámení vzniku pojistné události. Dnem doručení výpovědi počíná běžet výpovědní lhůta 1 měsíce, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Pojišťovna vypovídá některé body podle § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004
Informace o uživateli:




test