Diskuzní fórum / Poradna

Pojišťovna vypovídá některé body podle § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Pojišťovna vypovídá některé body podle § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel František Sýkora František Sýkora a poslední změna proběhla před 4 roky, 3 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3925 Odpověď
  Profilový obrázek
  Jara

  Dobrý den
  Pojišťovna poslala výpověď tří z pěti druhů pojištění, případ trvalých následků úrazu, tělesného poškození úrazem a pracovní neschopnosti.
  Vypovídá ke konci pojist.období v souladu s ustanovením § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004 Sb., o pojistné smlouvě.Ostatní druhy pojišt. zůstávají nadále v platnosti ve stejné výši pojistného.
  Prosím o radu.
  jestli dobře rozumím výše uvedenému zákonu, když se odvolám, a nebudu souhlasit s výpovědí… pojištovna musí uznat pojistnou smlouvu v původní uzavřené podobě?
  Třikrát jsem uplatňoval plnění.
  Děkuji

 • #3932 Odpověď
  František Sýkora
  František Sýkora
  Klíčník

  Dobrý den pane Jaro,
  z Vašeho dotazu rozumím, že jste třikrát uplatňoval plnění, vše bylo v pořádku vyřízeno a nyní Vám dorazila výpověď ze strany pojistitele. Chcete, aby tato pojistka pokračovala beze změn dále. Jelikož máte zájem s touto pojistkou pokračovat, předpokládám, že jste byl spokojen do té doby než dorazila ona zmíněná výpověď. Zde bych se na konkrétní pojišťovnu obrátil a nechal bych si vysvětlit důvody blíže, případně si prošel konkrétní body na které se nově nebude Vaše pojistka vztahovat, zda není možné sjednat nějakou variantu pro obě strany výhodnou.
  dle § 22
  Výpověď
  (1) Je-li sjednáno soukromé pojištění s běžným pojistným, zaniká soukromé pojištění výpovědí pojistitele nebo pojistníka ke konci pojistného období; výpověď musí být doručena alespoň 6 týdnů před uplynutím pojistného období, jinak je neplatná.
  (2) Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 2 měsíců ode dne uzavření pojistné smlouvy. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.
  (3) Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 3 měsíců ode dne doručení oznámení vzniku pojistné události. Dnem doručení výpovědi počíná běžet výpovědní lhůta 1 měsíce, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.

Odpovědět: Pojišťovna vypovídá některé body podle § 22 odst. 1 zákona č. 37/2004
Informace o Vás:
test