Objektivní rady a doporučení poradců

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Jaroslav Roubíček a poslední změna proběhla 11 let, 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1073 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Vážené dámy, vážení pánové,
   nějak se nám to tady zvrhlo a místo objektivních rad a doporučení si tady chodí "poradci" jen shánět ovečky. Administrátor nijak nezasahuje a kvalita informací míří do ztracena. Obrázek tedy ať si každý udělá sám…

   Přeji příjemný den.

  • #1074 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Pane Podlesný, rozkryjte, prosím, úskalí Investičních životních pojištění a nebude třeba takovýchto diskusí a "lovení oveček" v těchto vodách. řekněte lidem pravdu o jejich znehodnocených celoživotních úsporách tzv. na penzi, či na jiný účel. Dnes a denně chodím po republice a slyím jen a jen nářky…lidé jsou uváděni v omyly a čekají, že jim tzv. finanční poradci radí k jejich prospěchu. Vím o kolik peněz přišla v zajištěných investičních životních pojištění moje rodina a biju na poplach. Lidé probuďte se a zjištěte si informace, než podepíšte smlouvu. Slibem nezarmoutíš….je to tak ????? Stále platí: "co je psáno, to je dáno"…a taková možnost je v západní Evropě naprosto běžná. Tak proč ji nezavést i v naší zemičce. A věřte, i když to nevíte, že to jde.

  • #1075 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   O kvalitě informací od "nezávislých finančních poradců" jsem si udělal obrázek sám….a byl to velmi drahý obrázek…vyšel by na nějaký originál z galerie….snad mi rozumíte…pokud ne slibované zhodocení bylo krásné a profesionálně prezentované, ale reálná ztráta u renomovaných společností by vydala na slušný automobil, či onen obrázek z galerie 🙂

  • #1076 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Pane Roubíčku,
   tohle jako argument rozhodně neberu! IŽP je jen jedna z forem tvorby zajištění na stáří, rozhodně ne jediná. Každopádně, IŽP také NENÍ NEJVHODNĚJŠÍM způsobem jak spořit. Jde v něm o to, jak za zaplacené pojištění rizik alespoň něco dostat od pojišťovny nazpět. Hlavními příčinami ztráty úspor v IŽP jsou především "nenažranost" poradců, obchodních zástupců a pojišťováků, dále pak špatně nastavená alokace do fondů, špatně nastavené pojištění samotných rizik, spojení pojištění více rizik se spořením na jedné smlouvě, předčasná zrušení smlouvy a hlavně mimořádné výběry v průběhu trvání smlouvy.

   Začínám mít dojem, že ten Váš "garantovaný" produkt bude zřejmě typu Flexiinvest či Starinvest. Jen pro Vaší informaci, ani tyto produkty za určitých podmínek nemusí nutně znamenat 100% návratnost prvotně vložených peněz. 😉 Dále by mne také zajímalo reálné zhodnocení takového produktu vůči inflaci. Tam už to tak slavné nebude, že? 🙂 Ono v průběhu 30 let narvat do spoření třeba 360000Kč a dostat zpět 365000Kč se nedá nazvat 100% návratností investované částky s ohledem na zub času a inflaci, který naspořených 365000Kč reálně smrskne na mnohem méně, než 100% reálné hodnoty. Nicméně pro "ovečky" už je 5000Kč navíc lákadlem a pro "poradce" žrádlem do mlýnku. A to jen nahrává možnosti manipulace s informacemi ve prospěch samotného poradce.

   Z Vašich řádek je patrné, že jste vlastně takový "spasitel" a snažíte se zachránit úspory potencionálních oveček, bohužel jen mlžením a manipulací s fakty. Lid je však z větší části finančně negramotný a lehce se tak nachytá na udičku, nemám-li pravdu? :-/ Pro mne, za mne investujte si osobně třeba do kakaových bobů v Brazílii, pokud shledáte tenhle způsob výdělečným, mne zajímají ale fakta a čísla!

   PS: Zajímalo by mne, co je u Vás myšleno pod pojmem "nezávislí"?

   Přeji příjemný den.

  • #1077 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážený pane Podlesný, souhlasám s Vámi v názoru na IŽP….Já do žádných investic nejdu…jednak je to dost velký risk a jednak nejsem investor
   Je z vaší reakce vidět, že rozhled našeho českého trhu se spořícími produkty je velmi úzký a specifický ( a to jsem slušný). Stále na mne zkoušíte nějaké investiční produkty????? Nezlobte se, buď píšu špatně, nebo nechápete?????? Žádné Flexi, Inesty, Dinamiky…chrochtání v penzi, ani spanilé jízdy, natož sluníčka, berušky …… mne opravdu nezajímají a pokud jste mne zařadil k těmto průšvihům "báječného spoření"…asi bych se měl urazit:-)…to teda ne. Každý strůjcem svého štěstí.

   Chcete fakta: při měsíčním vkladu do spoření (jen do spoření) je minimální garantovaná částka po 30 letech placení, tzn. písemně ve smlouvě (i od počátku v návrhu) asi o 90.000,- Kč větší. (vklad 360.000, …minimální čátka, kterou má klient ve smlouvě je 447.314,- pak je tam ještě vypočítán měsíční doživotní = opravdu doživotní renta. )To znamená, že vkladatel, spořitel nepůjde pod tuto částku a k ní bude i nějaký zisk……Ale já jednak nesháním dušičky…a jednak nejsem nezávislý finanční poradce…Ti u nás opravdu nejsou…a nebo jenom výjimečně…většinouz jsou závislí na svých provizích od spřátelených pojišťoven….to je ale jiná kapitola,…hezký večer

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Objektivní rady a doporučení poradců
Informace o uživateli: