IŽP Profi invest – Pojistná doba

 • Toto téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 11 let, 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #765 Odpovědět
   Honza
   Host

   Zdravím,
   Chci se zeptat, znamý z OVB mi nabízí převod 160 000 ze stavebního spoření na spořící program (Investiční životní pojištění) Profi Invest od ČP. Říkal mi, že tam budu mít zhodnocení 4-6% (Alokace fondů: 50% – Fond Zlatý, 50% – Fond korporátních dluhopisů). Chci spořit už jen 5 let, ale pojistnou dobu mi řekl, že bych si měl dát 30 let, kvůli natáhnutí poplatků. (a taky, že z toho má max. provizi). Ujišťoval mi, že za 5 let to budu moct vytáhnout tím že vypovím smlouvu a dostanu odstupné. Nebo pokud bych chtěl, tak za 2 roky bych tu pojistnou dobu mohl stáhnout na 2 roky (tím by nedostal storno na provizi). Chci se zeptat, jestli to tak je (že si můžu v pohodě snížit pojistnou dobu). Dále jestli to zhodnocení taky tak je.
   Ve smlouvě mám pojistné 500 (mimořádných 160 000), pojištění na smrt – 10 000,- a pojištění na smrt úrazem – 100 000,-.
   Dále mi řekl o nové smlouve Vision4life, která je hodně podobna Profi Investu a je teď nová. Je tam na výber Dynamický Fond Fondů se zhodnocením 8%. Děkuji za postřehy, než to podepíšu.

  • #766 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   bophužel jste neuvedl k čemu budete Vámi spořené prostředky využívat po ukončení spoření – stavba, rekonstrukce, důchod, bez účelu. V tomhle je třeba mít jasno ještě před jakýmkoliv krokem.

   Pokud bychom se bavili o spoření bez účelu, tak nejdříve bych si zjistil kolik bude činit stav účtu po 5 letech při zhodnocení 2-3% ročně – toto se dá nasimulovat (buďte realista a řečem známého o zhodnocení 4-6% zas až tak moc nevěřte, jsou myslím si účelově nadsazená tak, aby to vycházelo do plusu a zakládají se hlavně na předchozím vývoji – tzn. výsledek nemusí být kladný, ale i záporný!), následně bych si zjistil kolik procent z hodnoty účtu si vezme pojišťovna při předčasném ukončení smlouvy a kolik je maximální možný výběr v průběhu pojištění (toto je velice důležité při předčasném ukončení smlouvy), dal tato čísla dohromady zhruba tímto systémem:
   zisk = stav účtu po x letech – (vloženo za těchto x let + hodnota odkupného)
   jednoduše tak zjistíte, zda-li je toto výhodné či se jedná pouze o provize Vašeho známého. (já mám jasno již teď 😉
   V každém připadě, pokud smlouvu ukončíte do 2 let od vzniku pojištění, musíte počítat s tím, že v běžném pojistném bude hodnota účtu činit 0Kč, zatímco Vy už bude mít 12000Kč vložených a vyplaceno tak bude pouze 160000Kč + případné zhodnocení! I při zhodnocení 3,6% ročně budete pořád ještě v mínusu!!!

   Pokud bychom se ale bavili o penězích na rekonstrukci či koupi bytu, stavbu atd. je lepší ponechat tyto peníze na stavebním spoření a spořit tak dále, protože tam vychází čísla mnohem lépe s nulovým rizikem případné ztráty při ukončení smlouvy.

   Přeji Vám příjemný den

  • #767 Odpovědět
   Honza
   Host

   Jsou to peníze, který chci využít později během studia atd., rozhodně to není na byt. Odkupné je zhruba 85% (v tabulce bych příšel o 10 000 po 5 letech, kdyby se ty peníze zhodnocovali 5%). Není u IŽP garantovaných 2,5% podle zákona? Vím, že 2 roky budu v mínusu. Ale po 5 letech, bych tam měl mít nějaký zisk ne?
   Dále mě hlavně zajímalo, jestli jde změnit v průběhu pojištění pojistná doba. Tím myslím, že když to teď podepíšu na 30 let, jestli to třeba za 2-3 roky budu moct snížit na 5 let. Děkuji

  • #768 Odpovědět
   Honza
   Host

   A jinak teda můžu vybírat až 90% po prvním roce každý měsíc.

  • #769 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   nikdo Vám nezaručí, že se budou ty peníze zhodnocovat 5% ročně. Může se stát, že zhodnocení bude dokonce záporné. Tyto fondy nejsou garantované a předchozí vývoj neznamená automaticky stejný vývoj i v budoucnu. Garantovaně z této smlouvy dostanete dle pojistných podmínek pouze TÚM 2% ročně, což by celkem dost prodloužilo dobu, kdy bude smlouva ve ztrátě vzhledem k nákladovosti smlouvy. Pokud pojišťovna přistoupí na zkrácení doby pojištění, počítejte s tím, že se Vám razantně sníží odbytné. Spíše se Vašeho známého zeptejte, proč Vám neudělal návrh, kde by se ukládalo minimální měsíční pojistné + zbytek do 500Kč jako mimořádné pojistné. Tak by byla smlouva mnohem dříve v zisku, ale to pan známý by měl nižší provize…

   Přeji příjemný den.

  • #770 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   ještě jsem zapoměl zmínit 15% resp. 19% daň z přímu při výběru, která Vás nemine.

   Přeji příjemný den.

  • #771 Odpovědět
   L. Pehalová
   Host

   Zdravím,
   nevidím důvod, proč byste měl spořit 30 let jenom proto, aby nějaký Váš známý měl z této transakce maximální provizi. Nemyslíte, že si to tak trochu protiřečí? Jsou to přece Vaše peníze, pokud se budete moci rozhodnout, na jakou dobu si založíte IŽP, rozhodujte se spíš podle toho, jak to bude vyhovovat Vám.
   Zhodnocení 4% není nic moc, když uvážíte, že 3% zabije inflace, výsledně se Vám budou peníze jakoby zhodnocovat jen jedním procentem, při zhodnocení 5% dvěma a tak dále. Nic moc, že?
   Co se rozložení peněz do fondů týče, osobně si myslím, že při investici do jen dvou fondů, nebude mít Vaše IŽP takovou vyrovnávací schopnost, jakou můžeme vidět například u jiných, výhodnějších produktů.
   Platíte si 500,- a výše pojistné částky pro případ smrti činí jen 10.000,- Kč? To rozhodně nebude stačit ani na pohřeb, nehledě na to, co by dostala partnerka a potomci, nemluvě o pojistné částce, kterou dostanete, když se Vám stane nějaký vážný úraz!
   Jestli je nová smlouva Vision4life tak hodně podobná tomu, co Vám známý nabízí nyní, no, nevím.
   Pokud jste IŽP ještě neuzavřel, napište mi na e-mail lpehalova@seznam.cz a probereme spolu a s mým kolegou produkty, které budou pro Vás výhodnější než to, co Vám nabízí známý.
   Krásný zbytek dne přeje

   L. Pehalová

  • #772 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   paní Pehalová, pán ale řeší volné prostředky nikoliv zajištění a to je podstatný rozdíl. Chcete mu snad nabídnout produkt, kde bude obojí? Tím mu jen prohlobíte dobu, od kdy bude smlouva v zisku. Docela rád bych viděl produkt, který stabilně a dlouhodobě dělá více než 4% ročně, bavíme-li se o IŽP. Roztříštěním pojistného do různých fondů rozhodně nic nevyřešíte a naopak klientovi ještě uškodíte. Akciové fondy za poslední rok spadly zhruba o 12-25%, garantované fondy nenabízejí ani zhodnocení ve výši inflace – jsou zase alespoň garantovány na 2,4% resp. 2%, BRICK fondy začínají ztrácet dech a za posledních 12 měsíců mají výkonnost zhruba 2% až -15%. Pán chce investovat krátkodobě a zřejmě i dost konzervativně, proto sázka na nějaké "divočáky" nepřipadá v úvahu. Momentálně mají velice solidní zhodnocení (okolo 4%) dluhopisové fondy s lehce pozitivním výhledem i do budoucna, ale podotýkám ještě jednou – situace odpovídá stavu dnes + blízké budoucnosti. A mimochodem Vision 4 life je velice drahý produkt a nevyřeší klientovi jeho aktuální požadavek – krátkodobé zhodnocení volných finančních prostředků.

   Přeji Vám příjemný den.

  • #773 Odpovědět
   Barbora Veselá
   Host

   Dobrý den,
   také souhlasím s Tomášem. Nemá cenu přicházet o peníze jen proto aby měl Váš kamarád provize. Jedině že by Vám je pak dal 🙂 ale to by nejspíš neudělal. Doporučím, zkuste se podívat na termínované garantované vklady, třeba na těch pět let, z těch bude mít kamarád taky provize, sice o dost menší ale vy budete mít svoje peníze v bezpečí a hlavně po pěti letech vyberete více než skrz tu životku. Jinak životka je super produkt, ale z dlouhodobého hlediska a né takhle.

   BrVesela@seznam.cz

  • #774 Odpovědět
   Karel
   Host

   jinak životka je super produkt, ale z dlouhodobého hlediska a né takhle – předpokládám, že jste myslela "super pro poradce" , jinak si tento názor nemohu vysvětlit.

  • #775 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den pane Karle,
   musím se troch paní Barbory zastat, protože má pravdu, že životní pojištění je super produkt, ale v dlouhodobém horizontu. I na životní pojištění se dá spořit a dokonce lépe jak na "výhodné spořící účty" ovšem musí být splněno několik zásadních podmínek, aby byl výnos co nejvyšší za předpokladu velmi nízkého rizika.

   Přeji příjemný den.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
Odpověď na téma: IŽP Profi invest – Pojistná doba
Informace o uživateli: