Diskuzní fórum / Poradna

Automechanik zapomněl hadřík, vznikla škoda 400 000 Kč

Pojištění.cz Fóra Pojištění Pojištění odpovědnosti Automechanik zapomněl hadřík, vznikla škoda 400 000 Kč

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Lída a poslední změna proběhla před 2 roky, 11 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #10165 odpověď
  Pojištění.cz
  Pojištění.cz
  Moderátor

  Stavíte či rekonstruujete? Většinou si u vás podávají kliku řemeslníci počínaje od elektrikářů až po instalatéry, pokrývače nebo zedníky, ale jen zříd
  [celý článek: Automechanik zapomněl hadřík, vznikla škoda 400 000 Kč]

 • #11134 odpověď
  Profilový obrázek
  Lída

  Dobrý den, pojištění automechanika jako OŠVČ bez zaměstnanců je poměrně složité, vždy jsem narazila na to, že vlastně nedojde k plnění ze strany pojišťovny. Vždy je milion vyjjímek a tudíž nesmyslné platby.
  Např. Automechanik opravuje auto, aby mohl zjistit přesnou příčinu musí auto projet. V případě kdy v rámci projíždky auta nabourá nelze pojistit. Další příklad, automechanik špatně dotáhne např. hadici k turbu, turbo přestanen fungovat, vyhází všechen olej z motoru a zadře se motor. Opět nelze pojistit. Takže jakákliv chyba manuální práce prostě je problém pojistit.Další příklad auto je na zvedáku, špatně ho usadí, auto spadne, ano, to pojistit lze. Ale na svoji vlastní práci nejde. Pokud by měl zaměstance tak to je pak jiná, na ty se pojistí, a i zaměstnanec ručí do 4,5 násobku mzdy. Ale OSVČ jako samostatný, který prauje svýma rukama tak nemá nárok se pojistit, nebo to pojištění je tak neskutečně drahé, že si ani na to měsíčně nevydělá.

Odpověď na: Automechanik zapomněl hadřík, vznikla škoda 400 000 Kč
Osobní informace:
Storno
test