Odpověď na téma: Investiční životní pojištění ING Smart

#798
Barbora Veselá
Host

Dobrý den,
také jsem si přečetla Váš vzkazík tady. Docela souhlasím s tím co psal martin. Životní pojištění je super, ale z dlouhodobého hlediska. Hlavně jako jedno z mála jsi jej můžete odepisovat s daní a to až 12 000,-Kč ročně. Zprostředkovatelům bych se nebránila. Mnohdy mají výhodnější podmínky než samotné pojišťovny, jinak by jsi to u nich přece nikdo nedělal.

V případě, že by jste chtěla peníze třeba za tři roky, tak existují pojišťovny u kterých můžete po třech letech vybírat polovinu svého vkladu. Samozřejmě se to moc nedoporučuje, protože smlouvy třeba na 30let jsou opravdu nákladové, to znamená že první tři roky opravdu platíte poplatky, ale to máte všude. To zhodnocení 7% je opravdu nadsazené. ING jse v minulém roce pohybovalo kolem 4%, ale v průměru mají za minulé roky zhodnocení 5,5% to je slušné a hlavně tam dostáváte dotace.

Jinak co se týče stavebního spoření tak se bude schvalovat a nebo už je schválená šílená reforma o tom, že stavební spoření se bude moci používat vysloveně jen ke stavbám, rekonstrukcím a stím spojené výdaje. Bohužel v případě, že by jste chtěla peníze na jiné účeli tak je to značně nepraktické.

a na spořící účty se doporučuje vkládat max. tři vaše měsíční platy. Protože na statisícové spoření tyto účty nejsou tak výhodné

Jinak existuje možnost ještě termínovaných vkladů, které jsou na investici do 10let poměrně dobře zhodnotitelné.