Diskuzní fórum / Poradna

Investiční životní pojištění ING Smart

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Investiční životní pojištění ING Smart

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek byrokrat a poslední změna proběhla před 7 roky, 1 měsícem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #794 odpověď
  Profilový obrázek
  Gábina

  Dobrý den,
  přemýšlím o uzavření investičního životního pojištění ING Smart. Finanční poradce mi ukázal zhodnocení mých peněz při sedmiprocentním zhodnocení. Když jsem si přečetla jednotlivé komentáře (viz níže), je mi jasné, že 7 % je sci-fi. Peníze se budou zhodnocovat prý až po deseti letech. Ale obecně je tohle pojištění výhodné? Neřeším zde trvalé následky, smrt, nemoci atd., protože si budu uzavírat životko Flexi.
  PRoblém je, že sestra už ING Smart podepsala, nicméně peníze ještě žádné nezaslala, peníze má prý poslat k určitému datu a k tomuto datu nabývá smlouva účinnosti.

  Děkuji Gábina

 • #795 odpověď
  Profilový obrázek
  Martin

  Ahojky Gábčo, nějakou dobu již v oblasti financí pracuji a pokud chceš radu, tak nespoř do pojistky a to z následujích důvodů.
  a) pojištovna sama neznehodnocuje tvé peníze, ale přeposílá je obchodníku s cennými papíry. Jak Poj. tak OCP chtějí něco vydělat, tak zi vezmou poplatek za vklad a poplatek za vedení. tzn. dvojí poplatky.
  b) první dva roky se ti na pojistce nic nenaspoří, protože něco jde poj. a něco zprostředkovateli, dle domluvy.

  Záleží na tom kdy plánuješ, že ty finance budeš potřebovat? Jestli za pět let, tak si na někoho z rodiny s věkem nad 55 let udělat penzijní připojištění. Když od pěti do patnácti tak stavebko s tím že by se dalo párkrát otočit a když počítáš na dlouhodobý horizont 15 a víc, tak bych zvažoval dle tvého investičního charakteru podílové fondy neboli OCP, ale napřímo a bez pojištovny. Pokud bys ale uvažovala o vytvoření krátkodobé rezervy a že ty peníze budeš chtít kdykoli použít, tak spořící účet.

  Flexi můžu pochválit, mám s ní dobré zkušenosti, !pokud je dobře nastavená!

  Martin

 • #796 odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den,
  konečně po dlouhé době někdo perspektivní, který dokáže poradit a ne jen nabízet "osobní schůzku"! Plně se ztotožňuji s návrhem pana Martina ve věci vyřešení požadavků Gábiny. Pozor však na podílové fondy. Je nutné správně si vybrat.

  přeji příjemný den.

 • #797 odpověď
  Profilový obrázek
  Gábina

  Obou dvoum moc děkuji za názor!… Bohužel jsem pojistku podepsala a zruším ji. Asi o první finanční splátku přijdu, že. Ve smlouvě jsem samozřejmě nic nenašla? K Flexi.. Když jsem si kontrolovala nastavení Flexiny, zjistila jsem, že smrt a další některé položky mám stanovené pouze do 50-ti let. Moje sestra tam má pouhých 42 let. To je běžné, nebo zase nějaký fígl pojišťoven a finančního poradce? Chápu, že od délky pojistky smrti se odvíjí výše pojistného, ale aby pojišťovna nevyplatila smluvenou částku ve 43 letech mě přijde opravdu směšné a musím podotknout, že fin. poradce, u kterého jsem smlouvu podepisovala nás na nic neupozornil!
  Gábina

 • #798 odpověď
  Profilový obrázek
  Barbora Veselá

  Dobrý den,
  také jsem si přečetla Váš vzkazík tady. Docela souhlasím s tím co psal martin. Životní pojištění je super, ale z dlouhodobého hlediska. Hlavně jako jedno z mála jsi jej můžete odepisovat s daní a to až 12 000,-Kč ročně. Zprostředkovatelům bych se nebránila. Mnohdy mají výhodnější podmínky než samotné pojišťovny, jinak by jsi to u nich přece nikdo nedělal.

  V případě, že by jste chtěla peníze třeba za tři roky, tak existují pojišťovny u kterých můžete po třech letech vybírat polovinu svého vkladu. Samozřejmě se to moc nedoporučuje, protože smlouvy třeba na 30let jsou opravdu nákladové, to znamená že první tři roky opravdu platíte poplatky, ale to máte všude. To zhodnocení 7% je opravdu nadsazené. ING jse v minulém roce pohybovalo kolem 4%, ale v průměru mají za minulé roky zhodnocení 5,5% to je slušné a hlavně tam dostáváte dotace.

  Jinak co se týče stavebního spoření tak se bude schvalovat a nebo už je schválená šílená reforma o tom, že stavební spoření se bude moci používat vysloveně jen ke stavbám, rekonstrukcím a stím spojené výdaje. Bohužel v případě, že by jste chtěla peníze na jiné účeli tak je to značně nepraktické.

  a na spořící účty se doporučuje vkládat max. tři vaše měsíční platy. Protože na statisícové spoření tyto účty nejsou tak výhodné

  Jinak existuje možnost ještě termínovaných vkladů, které jsou na investici do 10let poměrně dobře zhodnotitelné.

 • #799 odpověď
  Profilový obrázek
  Barbora Veselá

  běžné je 70 let, alespoň jsou to moje zkušenosti.

 • #800 odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den,
  záleží na nastavení smlouvy, které se projeví na koncové ceně za běžném lhůtním pojistném. Konkrétně s Flexi se v tomto směru dá velmi dobře "čarovat", ale pozor – tyto kompromisy sice snižují cenu, avšak také pojistné krytí! Dporučuji nechat Vaši smlouvu zkontrolovat i jiným poradcem pro větší objektivitu.

  Přeji Vám příjemný den.

 • #801 odpověď
  Profilový obrázek
  byrokrat

  Ahoj všem.

  Gábino, co se týče 1. splátky pojistného, pokud vše proběhne správně, měla by být Tvá výpověď brána jako výpověď dle §22, odst. 2) Zákona č. 37/2004 Sb., o pojistné smlouvě, což je výpověď do 2 měsíců od uzavření (tj. od podpisu smlouvy) s osmidenní výpovědní lhůtou…

  Pozn.: Předpokládám dle data Tvého příspěvku, že jsi tu smlouvu podepsala v průběhu srpna…

Odpověď na: Investiční životní pojištění ING Smart
Osobní informace:
test