Dobrý den paní Holatová,
také pojišťováky nemám rád. 😉
V prvé řadě je nutné si položit zcela zásadní otázku, co od svého životního pojištění vlastně očekáváte? Má primárně zajistit výpadek příjmu při nemoci nebo úrazu, či nahradit možný ušlý zisk při po úrazu, který zanechal trvalé následky, slouží-li smlouva spíše jako spoření na penzi (i když pokud se čistě teoreticky dožijete 65 let, kdy bude pojistná částka vyplacena, tak by Vám 135 000Kč při pravidelném vybírání k penzi vydrželo počítám tak zhruba půl roku – proč tomu tak bude bych hledal spíše v nastavení samotné penzijní reformy. 🙁 ) nebo tu pojistku prostě sjednávali rodiče dle vlastního uvážení? Toto jsou zcela zásadní dotazy, na které je nutné se ptát a pak podle toho jednat.
Druhou věcí jsou daňové úlevy. V případě zrušení smlouvy je nutno vrátit veškeré vyplacené daňové úlevy, které plynuly z výše uvedené smlouvy. Ovšem existuje způsob, jak se tomuhle vyhnout v souladu s platnými zákony ČR. Dovolím si tento způsob ale ponechat na případnou soukromou konverzaci, protože to rozhodně nemíním ulehčovat "nezavislým naháněčům" a případům jim podobných.
Další věcí je to, že dnes existují produkty na pojistném trhu, kde lze při správném nastavení mít téměř okamžitý přístup k naspořeným prostředkům a nikoliv až na konci smlouvy. Jsem toho názoru a za tím si rozhodně stojím, že i na smlouvu životního spoření se dá velice dobře spořit a můžou mi to potvrdit i moji klienti, záleží ovšem jen a jen na nastavení celé koncepce smlouvy jako takové.
V případě dotazů jsem k dispozici na emailu, který je uvedený v diskuzích níže. Trocha hledání nikomu neuškodí a dle mých příspěvků v této diskuzi si dozajista dokážete udělat obrázek o tom, jak pracuji se svými klienty já.
Ještě jedna věc. Na rozdíl od různých "nezavislých naháněčů", kteří rozhodně trvají na osobní schůzce a pak Vám vnutí nesmysly jinak Vám nic neporadí, já na tomto způsobu kontaktu v žádném případě netrvám a dokážu nabídnout alternativu vhodnou pro oba dva.
Přeji Vám příjemný den.