Zrušit či upravit KŽP u KOOP

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 12 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #674 Odpovědět
   Holatová
   Host

   Dobrý den.
   Prosím o názor, rodiče mi založili v roce 2003 Životní pojištění pro případ smrti nebo dožití RENDITE PLUS podle sazby 3TW za běžné pojistné, pojistka mě končí v roce 2050, v mých 65 letech /to se možná ani nedožiji/. :O 🙁 Měsíčně nyní platím 446Kč. ZPČ: 135tis. Mám zvolenou dynamizaci. Pojišťováky nemám ráda, každý chci chce jen namastit kapsu, májí na vás vždy protiargumenty.. Mám si jí nechat upravit či zrušit? Naši a já jsem uplatňovala daňové úlevy, kde mi zjistí kolik mám vrátit státu za ty úlevy, když bych jí zrušila? Jsem toho názoru, než to cpát do pojistky, radši si spořit někde, kde to mohu vybrat kdykoliv. Děkuji srdečně za názor. Pěkný den všem. Holatová

  • #675 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den paní Holatová,
   také pojišťováky nemám rád. 😉

   V prvé řadě je nutné si položit zcela zásadní otázku, co od svého životního pojištění vlastně očekáváte? Má primárně zajistit výpadek příjmu při nemoci nebo úrazu, či nahradit možný ušlý zisk při po úrazu, který zanechal trvalé následky, slouží-li smlouva spíše jako spoření na penzi (i když pokud se čistě teoreticky dožijete 65 let, kdy bude pojistná částka vyplacena, tak by Vám 135 000Kč při pravidelném vybírání k penzi vydrželo počítám tak zhruba půl roku – proč tomu tak bude bych hledal spíše v nastavení samotné penzijní reformy. 🙁 ) nebo tu pojistku prostě sjednávali rodiče dle vlastního uvážení? Toto jsou zcela zásadní dotazy, na které je nutné se ptát a pak podle toho jednat.

   Druhou věcí jsou daňové úlevy. V případě zrušení smlouvy je nutno vrátit veškeré vyplacené daňové úlevy, které plynuly z výše uvedené smlouvy. Ovšem existuje způsob, jak se tomuhle vyhnout v souladu s platnými zákony ČR. Dovolím si tento způsob ale ponechat na případnou soukromou konverzaci, protože to rozhodně nemíním ulehčovat "nezavislým naháněčům" a případům jim podobných.

   Další věcí je to, že dnes existují produkty na pojistném trhu, kde lze při správném nastavení mít téměř okamžitý přístup k naspořeným prostředkům a nikoliv až na konci smlouvy. Jsem toho názoru a za tím si rozhodně stojím, že i na smlouvu životního spoření se dá velice dobře spořit a můžou mi to potvrdit i moji klienti, záleží ovšem jen a jen na nastavení celé koncepce smlouvy jako takové.

   V případě dotazů jsem k dispozici na emailu, který je uvedený v diskuzích níže. Trocha hledání nikomu neuškodí a dle mých příspěvků v této diskuzi si dozajista dokážete udělat obrázek o tom, jak pracuji se svými klienty já.

   Ještě jedna věc. Na rozdíl od různých "nezavislých naháněčů", kteří rozhodně trvají na osobní schůzce a pak Vám vnutí nesmysly jinak Vám nic neporadí, já na tomto způsobu kontaktu v žádném případě netrvám a dokážu nabídnout alternativu vhodnou pro oba dva.

   Přeji Vám příjemný den.

  • #676 Odpovědět
   Markéta Strnadová
   Host

   Zdravím KPŽ je dle mé zkušenosti pojištění na nic,jsou produkty které jsou lépe zhodnoceny a taky je možno kdykoliv bez potíží vybrat a pokračovat dle.

   Pokud by jste chtěla více informací,není problém napsat na email

   Veškeré vaše dotazy ráda zodpovím.

   Pěkný den Strnadová

  • #677 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   ale nepovídejte. Dle mojí zkušenosti je KŽP výborným nástrojem ke spoření, záleží ovšem na nastavení smlouvy a diverzifikaci portolia, ale to Vám asi nemusím psát… A ze smlouvy KŽP nejde vybrat i v průběhu? Opět musím oponovat, že záleží jen a jen na nastavení celé smlouvy, ale to by byly menší provize, že ano? 😀 Kde na tyto nesmysly chodíte prosím Vás? Zřejmě budete nutit klienty založit investiční životní pojištění, případně penzijní připojištění pokud se nemýlím… :-/ Děkuji, ale za mne rozhodně ne!

   přeji příjemný den.

  • #678 Odpovědět
   Markéta Strnadová
   Host

   Zdravím,

   můj názor toto vaše psaní nezmění

  • #679 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   jsem rád, že si za svým názorem stojíte, pokud jej dovedete podpořit fakty nemám s tím problém.

   Přeji příjemný den.

  • #680 Odpovědět
   Anna Nováková
   Host

   Dobrý den,

   zajímalo by mě, jak zrušit tuto pojistku bez vrácení daňových úlev státu. To podle mě jde jen převést na jinou pojistku, ne?

   Děkuji za odpověď.

   A.N.

  • #681 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   ano, v podstatě máte pravdu, musí to ovšem povolit pojišťovna.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Zrušit či upravit KŽP u KOOP
Informace o uživateli: